İkinci Burun Ameliyatı Estetiği - İstanbul

Image Description
ikinci burun estetiği

İkinci Burun Ameliyatı estetikleri adından da anlaşılacağı gibi daha önceki yıllarda istenmeden yaşanmak durumunda kalınan yetersiz veya abartılı burun solunumu düzeltme ameliyatları ile burun estetiği ameliyatları sonrası burunda meydana gelen iyileşme problemlerini düzeltmek için ikinci kez yapılan burun estetiği revizyon operasyonlarıdır.  İkinci burun ameliyatları ile önceki burun ameliyatına bağlı sorunlar düzeltilebilir.

2. Burun Ameliyatları Burun Estetiği Revizyonu olarak adlandırılır. Revizyon kelime manası olarak düzeltme yeniden gözden geçirme anlamına gelmektedir. İkinci burun estetiği ile ilk burun ameliyatı sonrası beğenilmeyen burun şekli gerçek duruma uygun makul bir şekilde değiştirilebilir. Burun tıkanıklığına bağlı nefes alma sıkıntısı varsa ikinci burun ameliyatı estetiği ile düzeltilebilir. İkinci burun ameliyatları eski burun ameliyat eksiklikleri ile burun iyileşmesi sırasında oluşan problemleri yeniden düzeltme operasyonlarıdır.

İkinci Estetik burun ameliyatı sonrası; yüze yakışan bir uyum içinde, doğal ve ameliyat olduğu anlaşılmayan aynı zamanda rahat nefes alınabilen sonuçlar çok başarılı olarak değerlendirilebilir.

İkinci Burun Ameliyatı Neden Gerekli Olur?

Burun estetiği olanlar neden her zaman ilk burun estetiği ile istediği sonucu alamazlar? İnsanlar neden ikinci kez burun estetiği ameliyatı olmak durumunda kalırlar? Bir burun ameliyatı ile iyi bir burun estetiği sonucu elde etmek mümkün müdür? Şurası çok açıktır ki; ne burun estetiği olan insanlar ne de estetik burun ameliyatı işlemini gerçekleştiren doktorlar ikinci burun estetiği ameliyatı istemezler.

Çevrenizde birden fazla defelarca ikinci veya üçüncü hatta dördüncü kez burun estetiği ameliyatı geçirenleri görmüşsünüzdür. Bu sorunların büyük çoğunluğu ameliyat öncesi yetersiz ve eksik planlama ile başlayan ve ameliyatla devam eden bir sürecin sonucunda gerçekleşir. Şundan hiç endişe etmeyin; bütün doktorlar hastaları için en iyi sonucu elde etmeyi ister. Burun Estetiği Ameliyatının sonuçları sizin kadar iyi veya kötü doktorunuzu da etkileyecektir.

Üçüncü Kez Burun Estetiği hatta daha fazla sayıda defalarca burun ameliyatı geçirip istediği sonucu alamayan ve eski doğal burnunu arar hale gelip yeni arayışlara yönelen burun zedeler hiç de az değildir. Bunların bir kısmı gerçekci olmasa da çoğunun haklı nedenleri vardır.

İkinci Burun Ameliyatı Estetiği olacaklar ın, ilk estetik burun ameliyatları incelecek olursa; ilk kez oldukları burun ameliyatı öncesi yetersiz hazırlık ile başlayan ve burun operasyonu sırasında eksik ve yetersiz müdahale ile devam eden ve ameliyat sonrası erken dönemde burna alınan darbe ve iyileşme bozuklukları sonucunda meydana gelen sorunların bir veya bir kaçından etkilendikleri görülecektir.

Burun operasyonunuzu yapan estetik cerrahınızın el becerisi, bilgisi ve deneyimi iyi ise burun estetiği sonucunuz da % 90 oranında başarılı olacaktır. Geri kalan % 5 ise sizin dikkatinize ve dokrorunuzun söylediklerinine uyumunuza, diğer % 5 de İiyileşme sürecine bağlıdır.

İkinci Burun estetiği öncesi ilk burun estetiği ameliyatına göre biraz daha heyecan dolu olsa da ikinci burun ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Aynı gün hataneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz. Hafif bir kanama olabilir.

İkinci Burun Ucu Estetiği (Revision Tipplasty)

İkinci Estetik Burun Ucu Ameliyatı siz uyanık iken lokal anestezi ile yapılabilse de ben hastanın rahatı için genel anestezi ile yapmayı tercih etmekteyim. İkinci Burun ucu ameliyatı yaklaşık 45 dakika kadar süren bir işlemdir. Burun ucu estetiği sonrası en erken ameliyat bitiminden 6 saat sonra hastaneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz. Bazen 1 gece hastande kalmanız gerekebilir.

İkinci Estetik Burun Ameliyatı (Revision Rhinoplasty)

İkinci estetik burun ameliyatı ile burnundaki şekil bozuklukları düzeltilebilir; büyük burun burun küçültülebilir, küçük burun büyültülebilir, düşük burun burun kaldırılabilir, burun kemeri alınabilir, burun şekli değiştirilebilir, kısa burun uzatılabilir, kısa burun uzatılabilir, büyük burun delikleri küçültülebilir, geniş burun deliği daraltılabilir, burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir. Burundaki doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozuklukları ve burundan nefes alma sorunları burun ameliyatları ile tedavi edilebilir.

İkinci Burun Kemiği Eğriliği ve Burun Kıkırdak Yamukluğu ile Burun Tıkanıklığı

Septum, iki burun deliğini ayıran kıkırdak ve kemikten oluşan orta bölmedir. Burun septumu kemik kırıklarına bağlı kemik eğriliği ve burun kıkırdak yamuklukları burun deliklerini tıkayarak burundan rahat nefes alıp vermeyi zorlaştırır. Septumun kemik ve kıkırdak eğriliği doğuştan yada burun darbelerinden dolayı meydana gelebilir. Bu eğrilikler dışarıdan bakıldığında; burun yamukluğu şeklinde anlaşılacağı gibi bazen de ancak muayene ile anlaşılacak kadar gizli de olabilir.

İkinci burun kemik eğirilikleri ve burun kıkırdakları yamukluğu sonucu oluşan burun sonlum sorunları burun estetiğine sırasında yapılan septoplasti ve gerekirse konkaplastinin de ilave edilmesi ile düzeltilebilir.

İkinci Burun Eti Şişmesi ve Burun Tıkanıklığı

Özellikle kalın derili ve alerjik yapılı bireylerde, burun deliklerinin yan duvarlarını oluşturan Burun Etlerinde (konkalar) aşırı kabarma olabilir. Bu duruma çoğu zaman kemik ve kıkırdak eğriliği de eşlik eder. Abartılı bir şekilde kabaran ve şişen burun etleri burun deliklerini tıkayarak hava geçişini zorlaştırıp burun tıkanıklığına sebep olur. Fazla büyük hale gelen Burun Etleri nefes almayı kısman veya tamamen bozabilir. Şiş burun eti için yapılan müdahaleye konkaplasti denir. Burun kemik veya kıkırdak eğriliği olmayan çoğu burun solunum problemleri, yalnızca burun eti ameliyatı denen konkaplasti ile düzeltilebilir.

Doğru ve Yeterli Burun Solunumu

İkinci burun ameliyatında bilgi, tecrübe ve beceri sonucu etki eden en önemli faktörlerdir.

En Maharetli Ve Tecrübeli Ellerde Bile İkinci Burun Ameliyatı Görülebilir.

Bunların büyük çoğunluğu iyileşme sorunları ve burun estetiği adayının zararlı davranışları ve ameliyat sonu burna alınan darbelere bağlıdır. Bununla birlikte iyi bir estetik cerrahın elinde revizyon ihtimali çok düşüktür ve oluşan sorunları düzeltmekte kolaydır.

Ameliyat ettiğim her üç burun estetiği vakasının biri daha önce yetersiz veya eksik müdahale yapılmış burun operasyonları ile burun ameliyatı sonrası burna alınan darbelere bağlı veya burun iyileşme sorunları sonucu meydana gelen burun deformasyonlarını düzeltmek için yaptığım İkinci Burun Ameliyatı Revizyonları ndan oluşmakta idi. Aslında bu sorunların büyük çoğunluğunun ameliyat öncesi iyi bir hazırlık ile başlayan ve ameliyatda titiz bir çalışma ve ameliyat sonrası burun bakımına dikkatle rahatça çözülebileceğine tanık oldum. 

İlk Burun Estetiği Ameliyatı

İnsanlar neden ikinci, üçüncü ve hatta daha fazla sayıda tekrarlayan Burun Estetiği Ameliyatına ihtiyaç duyarlar?

Bir burun estetiği adayı için en önemli ameliyat İlk Burun Estetiği Operasyonudur. Burun estetiğinizi yapacak doktoru seçerken yeterli zaman ayırmalı ve mümkünse sizden önce burun estetiği ameliyatı olmuş canlı vaka örneklerini görmelisiniz 

Eğer İlk Burun Estetiği Ameliyatınız çok başarısız ise ve siz ameliyat sonu burnunuza darbe almamış iseniz; revizyon burun ameliyatınızı daha tecrübeli ve eli iyi bir estetik cerraha yaptırmanız sizin için en iyisidir. 

İkinci Burun Estetiği Ameliyatı olanların çevrelerinde ‘estetik hastası’ oldukları düşünülse de çoğu zaman bunların haklı nedenleri vardır. Bunun en önemli sebebi de ilk burun estetiği sonrası istedikleri ideal buruna kavuşamamalarıdır. 

İkinci Burun Ameliyatı nda Beklenti Gerçekçi Olmalı Ve Kaybedilenlerin Bir Kısmının Veya Tamamının Geri Kazanılabileceği Bilinmelidir.

Doğuştan orantısız veya darbe nedeniyle bozulmuş bir burnu düzeltmek insan eliyle bozulmuş bir burnu düzeltmekten daha kolaydır. Çünkü ikinci burun ameliyatlarında burundaki sorunları düzeltmek için gerekli dokular eksiktir. İkinci Burun estetiği revizyonlarında eksik dokular; kulak veya kaburga kıkırdağı ile bazen de kalça kemiğinden parçalar ile düzeltilebilir. Bu dokuların alındığı bölgelerde bir işlev kaybı olmaz ve izler gözükmeyecek şekilde gizlenir.

Kaza nedeniyle bozulmuş veya doğuştan iyi olmayan bir burun, ameliyat ile kötü olmuş bir burundan görsel olarak daha az rahatsız eder insanı. Çünkü doğal burun ve yüzün sorunu ne olursa olsun kendi için her zaman bir uyumu ve dengesi vardır. Burnu küçültmek için kemerin fazla alınması semer burun görünümüne ve burun tıkanıklığı nedeniyle solunum problemlerine sebep olabilir. Burun ucu kıkırdaklarının fazla alınması burun ucu düşmesine ve sivri bir burun görünümüne, ara bölme kıkırdağının fazla alınması domuz burnu görünümüne sebep olabilir.

İdeal İkinci Burun Estetiği Ameliyatı

Başarılı bir burun estetiğinde karşıdan bakınca burun tek bir parça halinde görülmelidir. Kemik ve kıkırdak bölümleri uyum içinde olmalıdır. Başarısız bir ameliyat sonrası kemik ve kıkırdak yapının bütünlüğü bozulur ve burun karşıdan iki parçaymış gibi görülür. Bu da kişide yüz ifadesinin bütünlüğünün ve uyumunun bozulmuş algısı oluşmasına neden olur.

Önden bakınca bir dereceye kadar burun delikleri görülebilir. Eğer ameliyat sonrası aşırı görünüyorsa, yani burun aşırı kaldırılmış ise, domuzcuk burnu denilen durum ortaya çıkar.

Bunlardan başka başarısız bir burun operasyonundan sonra; burunda çökme, burun ucunda düşme, ciddi asimetriler, yüzde uzun veya kısa görünen bir burun şekli ortaya çıkmış olabilir. Bu sorunların büyük çoğunluğu kemik yada kıkırdağın aşırı çıkarılması sonucu ortaya çıkar. Eğer ameliyatı gerçekleştiren cerrah deneyimsiz ise bu sorunlardan kaçmak adına yetersiz doku çıkarabilir. Bu durumda burunda hedeflenen değişim yakalanmamış olur. Örneğin büyük bir burunsa ameliyata rağmen büyüklük hala devam ediyor olabilir.

İkinci Defa Yapılan Burun Estetiği Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Konular

İkinci kez yapılacak olan estetik burun düzeltme ameliyatlarında akılda bulundurulması gereken önemli konulardan biri de; burnun yüz estetiğini ve görüntüsünü etkileyen işlevinin yanında, burnun bir solunum organı olduğudur. Bundan dolayı ikinci defa yapılan burun revizyonu rutuşlarında burun solunum sorunlarının da düzeltilebileceği bilinmelidir.

Dolayısıyla başarılı bir burun estetiği ameliyatı ile burunda mevcut olan solunum problemleri de çözümlenebilir. Bunun aksine başarısız bir burun ameliyatı mevcut burun tıkanıklığı sorununu çözemez. Hatta bazen ameliyat öncesi bulunmayan solunum sorunlarına neden olabilir.

En iyi burun estetiği ameliyatından sonra bile ilk üç ay burun tıkanıklığı olması olağan bir durum olabilir. Burun açıklığı günden güne farklılık gösterebilir. Burun solunumu bir gün iyi olup ertesi gün bozulabilir. Bu durum burun içi şişlik ve kabuklara bağlıdır. Ama ameliyat sonrası 6 ay geçmesine rağmen açılmayan burun tıkanıklığı oluyorsa, koku almada bozukluk varsa, burun hala kuruyor, kanıyor ve kabuklanıyorsa artık bir sorun olduğu düşünülmelidir.

İkinci Burun Estetiği Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

İkinci burun ameliyatı olan burun düzeltme operasyonlarında zamanlama önemlidir. İkinci burun estetiği ameliyatının, hatta üçüncü ve daha fazla burun ameliyatlarının ne zaman yapılması doğrudur sorusunun cevabı kişinin burnun iyieşme derecesi ve hızına bağlıdır. Burun düzeltme ameliyatının zamanı kişiler arasında farklılık gösterebilir. Bazı revizyon burun ameliyatları ilk burun ameliyatının 6.ayında yapılabilirken bazı burun düzeltmelerinde 2 yıl kadar beklemek gerekir. Burada en iyi kararı burun ameliyatının planını yapan doktor tecrübe ve beklentilerine göre belirleyecektir.

İkinci Burun Düzeltme Ameliyatları için Zaman Konusunda Kişisel Tercihim

Daha önce geçirilmiş başarısız burun ameliyatlarından sonra her zaman yapılabilecek bir şeyler vardır. Bu sorunların çözümü için son burun ameliyatından sonra 1 yıl geçmesini beklemekteyim. Bu benim Burun düzeltme ameliyatlarımın yüzde doksanın uyguladığım zamanlamadır. Bazen burun görünümmünden çok rahatsız olan vakalarda; iyileşme büyük oranda tamamlanmış ise 6. ayda ameliyat önersem de burun değişikliklerin 2 yıl kadar devam ettiğini gördüm. Bu yüzden revizyon burun ameliyatı için zaman muayene edilerek karalaştırılmalıdır. Burun şekli tam oturmadan erken düzeltme ameliyatına kalkışmak, var olan sorununuzu daha da büyütebilir.

En iyi burun estetiği revizyonu nda hekimin hastanın burnunu iyi analiz etmesi ve sorunların tanısını doğru koyması gerekir. Burun düzeltme ameliyatlarında hastalar bir veya birden fazla travma yaşadıklarından güvenleri sarsılmış ve endişeleri artmıştır. 

İkinci Burun Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

İkinci burun ameliyatı fiyatları ile 2. burun estetiği ücretleri nin ne kadar olduğu İstanbul'da 2019 yılında da yine çok merak ediliyor. 2019 yılının başlarında olmamıza rağmen İstanbul ve Türiye de 2. burun estetiği fiyatları, ikinci defa burun ameliyatı olma olma ihtiyacı olan insanların yaptıkları en sık araştımardan biridir. İkinci kez burun ameliyatı olacakların 2 nci burun ameliyat fiyatları için farklı doktorları ziyaret ettikleri görülüyor. İkinci burun estetiği fiyatları, ilk burun ameliyatı ücretleri ne göre biraz daha yüksek olmaktadır. İkinci defa yapılacak olan burun ameliyatları ilk kez yapılan burun operasyonlarına göre daha zordur. Bu yüzden doktorlar ikinci burun estetiği ücreti olarak ilk burun estetiği fiyatları na göre biraz daha yüksek fiyat talep etmektedirler.

Eğer muayene gelemeyecek kadar uzak veya yoğun iseniz; daha önce burun ameliyatı olduysanız belirterek ve burnunuzdan şikayetlerinizi açıklayarak aşağıdaki bağlantıyla burun resimlerinizi bize gönderebilirsiniz.


Siz de Burun Estetiği Olmak İstiyorsanız

Yan şekildeki örnekte olduğu gibi Burun resimlerinizi aşağıdaki iletişim yolu ile her iki yandan ve önden göndererek nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olabileceğini görebilirsiniz. 

 BURUN RESMİ GÖNDER ► 


Biz de burun tasarımlarınızı yaparak ameliyat sonu burnunuzun ve yüz görüntünüzün nasıl olabileceğini gösteren burun resimlerinizi size geri gönderelim. Böylece burun ameliyatı olmadan seçme ve vazgeçme şansınız olsun.

Kararınızın hayatınıza güzellikler katması dileğiyle...

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737