Liposuction Yağ Alma Aldırma

Image Description

Liposuction, "yağ almaaldırma"; vakumla fazla yağların alınması işlemidir. Fazla kilosu olmamasına rağmen bazı bölgelerde yerel yağ birikim problemi yaşayan hastalarda başarılı bir yöntemdir. Kısaca liposakşın bir zayıflama yöntemi değildir, vücut şeklini düzeltme işlemidir.

Günümüzün gelişmiş toplumlarında hareket azlığı ve yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle “ozbezite” denilen şişmanlık her dört yetişkinden birini etkiler duruma gelmiştir. Şişmanlık oldukça yaygın bir sağlık ve estetik problemidir. Fazladan taşınan her kilo bütün vücut sistemleri için yük oluşturur, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi bozar. Ruhsal ve sosyal sorunlara sebep olur.

Beslenme alışkanlıkları ve yaşam biçimi kilo alıp vermeyi etkiler. Fazla kilolar uygun bir beslenme ve hareket ile verilebilir. Eritilemeyen inatçı yağ birikimleri de liposakşın ile düzeltilebilir.

Liposuction İle Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanabilir?

Liposakşın, şişman olmamasına rağmen bölgesel yağ fazlalıklarından şikayetçi olan ve bunu düzelttirmek isteyen, ameliyat olmasında sağlık yönünden sakınca olmayan yetişkin kişilere yapılabilir. Ayrıca işlem sırasında hamile olmamak ve bebek emzirmemek gerekir.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposakşın; diyet ve egzersize rağmen erimeyen inatçı yağ birikimleri olan basenler, karın, sırt, bel, popo, kalça, uyluk dış ve iç tarafı, diz gibi bölgelere uygulanabilir.

Buna ek olarak jinekomasti ve meme küçültme operasyonlarında da liposakşın yöntemi kullanılmaktadır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposakşın operasyonu, genel anestezi altında yapıldığından ağrı hissedilmez ve hastane ortamında gerçekleştirilir. İşlemin uygulanacağı sorunlu bölgeere yakın küçük 3 mm lik kesi açılır. Bu giriş yerinden vakum uygulayacak ince kanül yerleştirilir ve fazla yağ dokuları vücuttan tahliye edilir.

Operasyon Sonrası Nasıl Geçer?

Yağ alma işlemi bir veya iki saat sürer. Bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Ameliyat sonu ilk günler ilaç ile kontrol edilebilen hafif bir ağrı olabilir. İlk hafta azalıp kaybolan hafif şişlik ve morluk olabilir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Liposakşın sonrası, en az bir ay boyunca özel bir korse giyilmesi önerilir. Bu korsenin kullanılması çok önemlidir. Çünkü korse hem ameliyat sonrası konforu sağlar, hem yaptığı basınç ile olası kanamaları önler, hem de yağ alınan bölgenin şekil almasını ve daha estetik görünmesini sağlar. Bu şekilde uygulama bölgesi daha estetik şekilde iyileşir.

Verilen ilaçlar düzenli kullanmalı, operasyon bölgesi bir hafta sıcak su ve kimyasal temastan korunmalıdır.

Liposuction ile Bölgesel İncelme Kalıcı Çözüm Sağlar mı?

Liposakşın ile bölgesel zayıflama kalıcı çözüm sağlar. Vücuttan alınan yağlar, bir daha yeniden üreyerek çoğalmaz. Vücudumuzdaki yağ hücre sayısı sabittir. Fakat kalan yağ hücrelerinin hacmi artabilir, bu da bölgesel fazlalılara neden olabilir.

Liposakşın sonrası yeniden bölgesel fazlalık oluşması işleminin kalıcı olmamasından kaynaklanmaz. Yeniden kilo alınması ve geride kalan yağ dokularının hacimce genişleyerek bölgesel fazlalık oluşturmasıdır. Bu nedenle liposuction sonrası beslenme alışkanlığı ve yaşam tarzına dikkat etmek önemlidir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları ne kadardır ve yağ alma-aldırma ücretleri nasıl belirlenir? Liposuction fiyatları uygulama bölgesi ve yağ alımı yapılacak vücut bölge sayına göre ve alınacak yağ miktarına göre, liposuction ameliyatı tekniğine göre değişmektedir. Yağ alma ve aldırma işlemi olan liposuction ücretleri operasyonda vaser liposuction yöntemi ile geleneksel vakumla yağ alma ve aldırma işlemi olmasına göre de farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için muayene olmak gerekmektedir.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

 

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737