Kol Germe Estetiği Ameliyatı

Image Description
kol germe

Kol germe ameliyatı, çeşitli sebeplerle estetik görüntüsü bozulan ve sarkan kol derisi ve yumuşak dokusunun sorunlarını çözmek için yapılır.

Kol Estetiğini Bozan Sebepler Nelerdir?

Yaşlanmayla derinin elastikiyeti azalır ve destek dokuları erir. Aşırı kilo alıp vermede cilt bozulur ve kendini toparlayamaz. Sonuçta yer çekiminin etkisiyle kollarda sarkmalar oluşur.

Kollar estetik görüntüsünü kaybeder, sarkar, gevşer ve sallanan, içi boşalmış şekilde fazla deri görüntüsü sergiler. Bunlar kişiyi olduğundan yaşlı gösterir ve hoş olmayan bir görünüm verir.

Kol Germe Operasyonu Kimlere Yapılabilir?

Kollarında sarkmaya bağlı estetik görünümü bozulmuş ve bunu düzelttirmek isteyen ameliyat olmasında sakınca olmayan yetişkin kişilere yapılır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol estetiği ameliyatı bir çeşit kol gençleştirme ameliyatıdır. Operasyon sedasyon ve bölgesel uyuşturma ile yapılabilse de genel anestezi hasta ve cerrahın rahatlığı için idealdir. İşlemin aşamaları:

  • Hasta genel anestezi ile uyutulur ve ağrı duyulmaz.
  • Ameliyat öncesi planlandığı gibi cilt açılır.
  • Fazla deri, yağ ve yumuşak doku alınır.
  • Deri gerdirilerek dikilir ve operasyon tamamlanır.

Ameliyat Sonrası Nasıl Geçer?

Operasyon yaklaşık bir veya iki saat sürer. İlaç ile kontrol edilebilen hafif bir ağrı olabilir. Aynı gün eve gidebilirsiniz. Üç gün sonra sosyal hayatınıza dönüp on gün sonra işinize başlayabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Operasyondan sonra kolları ayırıp zorlayacak hareketlerden sakınmalı ve dikişler gerilmemelidir. Buna ek olarak pansuman ve bandaj kullanımı da önemlidir. Doktorunuzun size önerdiği ilaçları düzenli kullanmalısınız.

Elde Edilen Estetik Görünüm Kalıcı mıdır?

Kol estetiği etkisi kalıcıdır. Çünkü yağ ve deri fazlalıkları çıkartılır. Fakat yaşlanma ile bir derece sarkma yaşanabilir. Aşırı kilo alınmamasına da özen göstermek kalıcılık için önemlidir.

Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Kol estetiği operasyonundan sonra iz kalabilir. Kalan izler bazı hastalarda deri rengine yakınlaşırken bazı hastalarda daha belirgin iyileşebilir. Kendini toplayan dokular iyice iyileştikten sonra deri yeni bir işleme hazır olunca iz tedavisi uygulanabilir. İyi iyileşen izler koltuk altında kalır ve dışarıdan görünmez.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Kol germe fiyatları, ameliyat içeriğine ve bölgedeki sorunun derecesine göre değişmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737