Doğal Burun Estetiği

Image Description
Doğal Burun Estetiği

Günümüzde birçok insan gerek güzellik kazanmak gerekse meydana gelen eğrilikler ya da sağlık problemleri neticesinde burun ameliyatı olmaktadır. Burun estetiği ameliyatları, burun bölgesinde meydana gelen anatomik deformasyon ya da sonradan meydana gelen düşme, darp, kaza ve incinme neticesinde oluşan tahrip ve eğriliklerin giderilmesi ve düzeltilmesi için gerçekleştirilen bir estetik operasyondur. Sizlere bu yazımızda Doğal Burun Estetiğinde Başarı Hangi Noktalara Bağlıdır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Burunda meydana gelen deformasyonlar nefes alıp vermekte insanları oldukça zor durumda bırakmaktadır. Ülkemizde sıklıkla görülen burun deformasyonu problemi, insanları burun estetiği ameliyatı olmaya yönlendirmektedir. Günümüzde bakıldığında ise estetik operasyonlar arasında burun estetikleri en popüler ameliyat halinde gelmiştir. Estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatları hem burnun yüze yakışır bir hale gelmesini hem de meydana gelen eğrilik ya da deformasyonların giderilebilmesi amacıyla bu operasyonları gerçekleştirmektedir. Burun insanların yüz hatları içerisinde yer alan en belirgin noktalardan bir tanesidir ve kişiden kişiye hem yüzdeki duruşu hem çizgileri hem kemikleri ve dudak arası mesafesi farklılık göstermektedir.

Burun Estetiğinde Hangi Teknikler Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatı iki farklı yaklaşımdan oluşmaktadır. Bunlar açık yaklaşım ve kapalı yaklaşımdır. Burun estetiği operasyonlarında her iki yaklaşım yani her iki teknik uygulanıyor olsa da kapalı yaklaşım açık yaklaşıma oranla daha fazla tercih edilmektedir. Bu her iki teknikle de başarılı bir burun estetiği operasyonu geçirebilmeniz mümkündür. Bu doktorunuzun sahip olduğu el becerisi, teknik, başarı, tecrübe ve deneyime göre değişim göstermektedir.

Doğru bir estetik cerrahtan yardım aldığınız takdirde hem güzel bir görüntü oluşturabilir hem de burnunuzda meydana gelen problemi giderebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz açık yaklaşım ve kapalı yaklaşım tekniklerinin kendi içerisinde avantajları ve dezavantajları yer almaktadır. Bunun için estetik operasyonuna başlamadan önce oldukça dikkatli davranılması ve yeteri kadar bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatlarınızın başarılı ve isabetli geçmesini istiyorsanız bu özeni ve dikkati sağlamanız hem sağlığınız hem güzelliğiniz açısından oldukça önem arz etmektedir.

Doğal Burun Estetiğinde İlk Olarak Ne Yapılır?

Burun estetiği ameliyatına karar vermiş iseniz, ilk olarak yapmanız gereken estetik cerrah ile yüz yüze görüşme sağlamaktır. Asistan ve diğer görevliler ile yetinilmesi ameliyat sonrasında bazı problemlere sebebiyet vermektedir. İstemiş olduğunuz operasyonun detaylarını en ince ayrıntısına kadar bizzat doktorunuza anlatmanız istemiş olduğunuz problemlerin giderilmesinde sizlere öncülük edecektir.

Estetik cerrah ile yapmış olduğunuz görüşmeler neticesinde doktorunuz isteklerinizin makul olup olmayacağı yönünde değerlendirmelerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte, ameliyat sonrasında elde edeceğiniz görüntüleri dijital ortamlardan görebilmeniz mümkündür. Bu teknoloji sizlere hem psikolojik açıdan rahatlatacak hem de tam olarak istemiş olduğunuz görüntüyü elde edebilmenizi sağlayacaktır. Ameliyat olacağınız hastane veya özel klinik uzağınızda ise fotoğraflar üzerinden de bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Doktorunuz mail yolu ile sizlere sahip olacağınız görüntüyü iletebilmektedir.

Doğal Burun Estetiği Sonrası Neler Olur?

Burun estetiği operasyonları en kolay ameliyatlar ve herhangi bir sorun yaşanmaması durumunda aynı gün taburcu olabileceğiniz nadir operasyonlar arasında yer almaktadır. Fakat talebiniz üzerine birkaç gün hastanede yatmanız ve gözlem altında kalabilmeniz mümkündür. Her operasyon sonrasında görüldüğü gibi, vücutta ağrı meydana gelmesi burun estetiği ameliyatlarında da mevcuttur. Fakat burun estetiği ameliyatlarında meydana gelen ağrılar çok şiddetli değildir.

Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise ameliyatın burun kıkırdağını çevreleyen zar üzerinde ve kemik altı bölgede yapılmasıdır. Burun estetiği ameliyatlarında lokal anestezi uygulandığı için ameliyat sonrasında hemen ağrı da hissetmemektesiniz.

Her ameliyat sonrasında olduğu gibi burun estetiği ameliyatı sonrasında da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmeniz hem daha çabuk iyileşmenizi hem de ağrılarınızı minimum seviyeye indirmenizi sağlayacaktır. Sizler için Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenleri listeledik;

İşte Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Önerilen Miktarda Sıvı Alınması
  • Dudakların Kuru Kalmamasına Dikkat Edilmesi
  • Buruna Koyulan Tamponların Korunması
  • İlaçların Dikkatli ve Özenli Kullanılması
  • Uyurken Başın Dik Tutulması
  • Diş Fırçalama Eyleminde Dikkat Edilmesi
  • Kan Basıncını Yükseltecek Hareketlerden Uzak Durulması
  • Fazlaca Güneş Işınlarına Maruz Kalmamak
  • Burunda Fazlaca Kanama Meydana Gelmesi Hakinde Doktora Başvurulmalıdır

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hususların yanı sıra vücudunuzda meydana gelebilecek diğer aksaklıklar neticesinde de doktorunuza başvurmayı kesinlikle unutmayın.

Doğal Burun Estetiğinde Asıl Başarının Sırrı Nedir?

Ameliyatların insanları hem fizyolojik hem de psikolojik olarak oldukça çok yıprattığını gözle görebilmekteyiz. Burun ameliyatları birçok kişinin kuşku ile yaklaştığı ve olur mu olmaz mı diye düşündükleri ameliyatlar arasında yer almaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında başarıyı yakalayabilmek için öncelikle bu ameliyata kendinizi psikolojik olarak hazırlayıp daha sonra uzman ve önerilen bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Sizlere vermiş olduğumuz bilgiler üzerinde gerekli inceleme ve analizleri yaparak yeterince bilgi sahibi olmanız ameliyat öncesi ve sonrasında nasıl davranacağınızda sizlere fayda sağlayacaktır.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737