İstanbul Saç Ekimi

Image Description
İstanbul Saç Ekimi Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç dökülmesi, çok sayıda saç telinin kaybı ile birlikte saçlı derisinin çıplak ya da seyrek saçlı bir görünüm kazanmasına neden olan bir durumdur. Bu nedenle saç dökülmesi hem kadınları hem erkekleri psikolojik ve estetik görünüm açısından oldukça fazla etkilemektedir.

En doğal yollarla kalıcı olarak dökülen saçlarını kazanmak isteyen erkek ve kadınlar saç ekimi uygulamasını tercih etmektedirler. Saç ekiminde dökülen bölgelere hastaların kendi sağlıklı saçları ekilmektedir. Bu uygulamayı yapan merkezlerde alınan hizmet sonrasında kişilerin saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı bir şekilde tekrar kendini göstermektedir.

Saç ekimi merkezlerinde saçlı derideki çıplaklık ya da seyreklik şikayetlerinin giderilmesi için pek çok farklı yöntem denenmektedir. Özellikle İstanbul Saç Ekimi Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler bölümünde yapılan açıklamalarda da görüleceği gibi saç ekim merkezlerinin kullanmış oldukları bu farklı yöntemlerin her birinin çeşitli saç sorunlarına kalıcı çözüm bulamadığını ifade edebiliriz. Bu nedenle bir takım saç problemlerinde saç kökünün güçlendirilmesi ve ekilen saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi için uygun tedavi merkezlerinin tercih edilmesi gerekir.

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi 20 yaş üzeri tüm erkek ve kadınlarda uygulanabilir. Ancak tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi saç ekimi öncesinde de kişilerin saç ekimine uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Özellikle saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin bu uygulamaya ihtiyacı olup olmadığı, uygulamaya uygunluğu ve uygulanacak olan saç ekimi yöntemi saç ekimi işlemlerindeki en hassas aşamadır. Bu aşama saç ekim merkezlerinde görev alan hekim tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle saç ekimi öncesinde merkezlerde görev alan hekimlerin bilgi, tecrübe ve başarılarını detaylı bir şekilde araştırmaları gerekmektedir.

İstanbul Saç Ekimi Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler konu başlığı içerisinde ele alınacak bir diğer konu ise saç ekiminde uygulanacak ek tedavi yöntemleridir. Saç ekimi merkezlerinde kimi hastalar için ek tedavi gerekli görülebildiği gibi, bazı hastalar saç ekimine bile ihtiyaç duymadan saç dökülmesinin önüne geçebilmektedir. Hastanın saç yapısı, saçların uzama durumu, dökülme türü, genetik yatkınlığı, nakil alınacak saçlı derinin ve saçların durumu ile birlikte kişinin sağlığı ve yaşının değerlendirmeleri de saç ekim merkezlerindeki uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Bu değerlendirmeleri yaparak tedavi yöntemini belirleyen hekimlerin alanında uzman olması saç ekimi işlemi öncesinde dahi tedavi planının belirlenmesinde önem taşımaktadır. Aksi halde başarılı sonuç alınmayan bir operasyonun yapılması söz konusu olabilmektedir.

İstanbul Saç Ekimi Merkezi Seçimi

Doğru ve iyi bir saç ekimi merkezinin seçilmesi, alanında uzman tecrübeli hekimler ile çalışılması anlamını taşımaktadır. Bu durum sonucunda da saç ekimi öncesi ve sonrasında yaşanabilecek olumsuz sorunların önüne daha sağlıklı adımlarla geçilmiş olmaktadır. Bu yüzden İstanbul Saç Ekimi Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığı altında vurgulanacak ilk husus ise alanında uzman bir hekim tarafından uygulanan tedavinin kalıcı ve doğal bir başarı elde edecek olmasıdır.

Günümüzde artan saç ekim merkezlerinin ve kullanmış olduğu yöntemlerin verdiği sonuçlar ele alındığında özellikle İstanbul bölgesinde tercih edilecek saç ekim merkezleri öncesinde muhakkak detaylı bir şekilde saç ekimi hakkında araştırılma yapılması gerekir. Yapılan araştırmalar sonucunda da görülecektir ki her saç ekimi merkezinde uygulanan teknik ve yöntem birbirinden farklılık göstermektedir. Yalnızca estetik açıdan değil sağlıklı bir uygulama olması için işlemin yapılacağı merkezden daha çok ilgili hekimin bilgi ve tecrübesine dikkat edilmelidir.

Yukarıda da belirtildiği gibi saç ekimi konusunda ele alınacak ilk husus tedaviyi uygulayacak olan uzmandır. Bu nedenle en iyi cihazlara ve ekipmanlara sahip olan her merkezin başarı oranının da aynı oranla arttığını söylemek mümkün değildir. Günümüz teknikleri ne kadar gelişirse gelişsin işlemler ve tedavi yöntemleri genellikle aynı standartlarda ilerlemektedir. Bu nedenle saç ekimi sürecinin uzmanlar tarafından planlanması ve kişiye özel uygulanması gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise, saç ekim merkezi araştırması yapılırken “Sağlık Bakanlığı” tarafından onay almış merkezlerin tercih edilmesidir. Saç ekimi uygulamalarına artan yoğun ilgi özellikle İstanbul bölgesinde saç ekim merkezlerinin artışına neden olmaktadır. Bu durum sonucunda da merdiven altı olarak ifade edilen pek çok merkez hizmet vermeye başlamıştır. Bu merkezlerde görev alan ve hizmet veren kişilerin neredeyse tümünün de alanında uzman olmadığını söyleyebiliriz.

İstanbul Saç Ekimi Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığı altında ele alınan bu önemli detaylara dikkat etmesi sonucunda daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmasına yardımcı olacak merkezlerden hizmet alması kaçınılmazdır. Bu nedenle saç ekimi öncesinde merkezler, görev alan personel ve uzmanlar ile ilgili detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Çünkü saç ekimi uygulamalarında yapılan hataların telafisi mümkün değildir. Ayrıca uygulama esnasında yapılan hatalar estetik ve psikolojik sorunları beraberinde getirdiği gibi, sağlıklı saç derisine zarar vermekle birlikte, sağlıklı saçların da dökülmesine neden olabilmektedir.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737