Boyun Germe Estetiği Ameliyatı

Image Description
boyun germe estetiği

Boyun Germe Estetiği

Boyun germe estetiği, dış etkenler ve yaşlanma ile boyunda oluşan sarkma ve kırışıklıkların tedavisi için uygulanır. Daha önce önlem alınmamış ve geç kalınmış boyun kırışık ve sarkmaları boyun germe ameliyatı ile tedavi edilmektedir.

Boyun, dış etkilere en çok maruz kalan ve destek dokuların kaybıyla kırışıp sarkan bir bölgedir. Stres, sigara, kirli hava, sağlıksız beslenme, uykusuzluk ve düzensiz yaşam bu süreci hızlandırır.

Yaşlanma doğal bir süreçtir. Genetik miras yaşlanmayı belirlemede etkilidir.Yaşlanma yüzün ve boynun tüm yapılarında oluşur. Deri elastikiyetini yitirir. Mimik kaslarının hareketi ile yüz ve boyundaki çizgiler derinleşir. Cilt altı destek ve yağ dokuları erir. Deride gevşeme olur ve yer çekiminin etkisiyle sarkar. Yüz ve boyunda oluşan bu değişimler kişiye yaşlı, yorgun bir görünüm verir.

Boyun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun Estetiği genel anestezi ile yapılır. Boyun Germe Operasyonu Aşamaları:

  • Hasta genel anestezi ile uyutulur ve ağrı duyulmaz.
  • Cilt kulak memesi ön kısmı ve arkasından açılır.
  • Boyun derisi serbestleştirilip kırışıklıklar açılır.
  • Fazla deri çıkarılıp boyun gerdirilerek dikilir.

Boyun estetiği genellikle yüz ve orta yüz germe estetiği ile birlikte yapılır.

Boyun Estetiği Sonrası Nasıl Geçer?

Ameliyat sonrası ilaç ile kontrol edilebilen hafif bir ağrı olabilir. Şişlik ve morluk görülebilir. Şişlikler ve morluklar ilk hafta içinde azalarak kaybolur.

Bir gün hastanede kalmanız gerekebilir.İki gün sonra temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Beş gün sonra toplumsal yaşama katılıp on gün sonra iş hayatına dönebilirsiniz.

Operasyondan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyat sonu boyun bölgesinde oluşan şişliklere dikkat etmek gerekir. Dikişleri zorlamamak, pansuman ve ameliyat bölgesi bakımına özen göstermek, kimyasal, sıcak su teması yapmamak gerekir.

Elde Edilen Estetik Görüntü Kalıcı mıdır?

Boyun estetiği ameliyatında alınan sonuçlar kalıcıdır. Bunun ile birlikte yaşlanmaya ameliyattan sonra da devam edecektir.

Boyun Germe Operasyonunda İz Kalır mı?

Boyun operasyonundan sonra kulak önü ve arkasında izler olur. Bu izler doğal geçiş bölgelerine gizlendiği için fazla dikkat çekmez.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır?

Boyun germe fiyatları, operasyon içeriğine göre şekillenecektir. Bu nedenle ön muayene gereklidir. Detaylı bilgi ve fiyatlar için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737