Revizyon Burun Estetiği

Image Description
revizyon burun ameliyatı

Revizyon burun estetiği yani düzeltme operasyonları bir önceki burun estetiği ameliyatında yapılmış olan fonksiyonel ve estetik hataların düzeltilmesi için yapılan cerrahi bir operasyondur. Burun estetiği ameliyatları sonrasında elde edilen başarının oranının düşük olması gibi bir takım nedenlerden dolayı “Revizyon Burun Estetiği” ameliyatlarına başvurulmaktadır.

Estetik başarının ilk operasyonda yakalanmaması ya da yeterli oranda karşılanmaması gibi etkenler dışında burun tıkanıklığı gibi fonksiyonel problemlerle birlikte her iki sorununda aynı tabloda olması halinde revizyon burun estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır.

İlk yapılan burun estetiği operasyonlarında genellikle burun yapısının fazla bozulmasına ya da burunda çok fazla değişiklik olmamasına bağlı olarak revizyon ameliyatına başvurulmaktadır. Ayrıca asimetrik sorunlar ve yara izleri nedeni ile de revizyon ameliyat gerekmektedir. Bu nedenle burun estetiği sonrasında birtakım sorunlarla karşılaşan hastaların Revizyon Burun Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığı içerisindeki noktalara özen göstermesi ve daha bilinçli bir şekilde düzeltme operasyonunu takip etmesi gerekmektedir.

Revizyon Burun Estetiği Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk yapılan burun estetiğinde olduğu gibi düzeltme operasyonunda da ele alınan asıl hedef burun şeklinin iyileştirilmesi ve burun fonksiyonlarındaki sorunların giderilmesidir. Yukarıda da ifade edildiği gibi bazı durumlarda ilk ameliyatlarda hastanın ve cerrahın beklentilerini karşılayan bir sonuç yakalanamamaktadır. Bu durum sonucunda da ilk ameliyattan elde edilemeyen başarısız sonucun giderilmesi için revizyon rinoplasti ile düzeltmeler yapılmaktadır.

Revizyon Burun Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler içerisinde hastaların dikkat etmesi gereken ve tereddüt yaşamaması gereken en önemli nokta bu işlemin süresidir. Revizyon rinoplasti ameliyatları genellikle 10 ila 20 dakika süren bir işlemdir. Lokal anestezi altında çok kısa bir süre içerisinde yapılan bu işlem sayesinde ilk ameliyatta yapılamayan müdahaleler yerine getirilmektedir. Ancak bazı komplike durumlarda bu sürenin ve işlemlerin değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

İlk ameliyat sonrasında burunla ilgili işlevsel bir sorun yokken daha sonraki süreçlerde burun tıkanıklığı gibi fonksiyonel problemler kendini gösterebilmektedir. Bu gibi fonksiyonel sorunlar ile karşılaşılması halinde de muhakkak hekime başvurularak revizyon ameliyatının yapılması ve bozulan fonksiyonların giderilmesi gerekmektedir.

Revizyon burun estetiği ameliyatı yaptıracak olan hastaların unutmaması gereken bir husus bulunmaktadır. Burun estetik ameliyatları estetik yüz cerrahisindeki en karmaşık ve zor olan işlemdir. Bu nedenle burun ameliyatları büyük bir tecrübe ve incelikli bir cerrahi bilgisi gerektirmektedir. Operasyon esnasında yapılan yanlış işlemler, burun şekli üzerinde yapılan kötü hamleler burun fonksiyonları olmak üzere estetik görünümde de bozulmalara yol açmaktadır. Bu nedenle revizyon rinoplasti ameliyatının öncesinde detaylı muayene yapılması gerekmektedir.

Diğer tüm cerrahi uygulamalarında olduğu gibi revizyon burun estetiği işlemlerinde de beklentilerin gerçek oranlarda tutulması oldukça önemlidir. Özellikle operasyon sonrasında büyük bir değişim geçirileceği düşünülmemelidir. Bu durum yalnızca ameliyat sonrasındaki görüntüden mutsuz olunmasına ve yanılgıya düşülmesine yol açmaktadır. Bu da başarısız bir operasyon olarak ele alınabilmektedir. Bu nedenle revizyon sonrasında burnun şüphesiz bir şekilde hem estetik hem de fonksiyonel olarak daha iyi bir durumda olacağının düşünülmesi gerekmektedir.

Tüm bunların başarılı bir şekilde yerine getirilebilmesi için revizyon öncesinde detaylı muayene yapılmalıdır. Hastanın ilk ameliyatı sonrasında oluşan mutsuzluk nedenlerinin doğru bir şekilde tespit edilmesi ve estetik beklentilerinin tam anlamı ile anlaşılması gerekmektedir. Bu noktada da cerrahın amacı burun görüntüsündeki sorunun iyileştirilmesi ve rahatsız eden kusurların azaltılmasıdır. Bu noktada da Revizyon Burun Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler aşamasında hastaların burun ucu, burun deliği, burun sırtı gibi bölümlerin birbirleri ile uyumuna ve estetik açıdan beklentilerini karşılayıp karşılamadıklarına bakmaları gerekir. Böylece doktor hasta ilişkisi sonrasında başarılı bir revizyon ameliyatı gerçekleştirilir.

Revizyon ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise cerrahtır. Bu nedenle bozulmaların ve estetik sorunların giderilmesi için her hastanın muhakkak güvendiği bir doktora başvurması gerekmektedir. Alanında uzman ve başarılı operasyonları ile dikkat çeken cerrahlar ile çalışılması halinde beklentiyi karşılayan bir burun estetiğinin yakalanması kaçınılmazdır. Ayrıca operasyon öncesinde bir önceki operasyona ait görsellerin tasarımlarının, öncesi ve sonrası fotoğraflarının ve ameliyatla ilgili diğer detayların atlanmadan iletilmesi gerekir. İşlem öncesinde aktarılan her doğru ve eksiksiz bilgi daha sağlıklı bir operasyonun elde edilmesine olanak sunmaktadır. Bu durum fiziksel muayene esnasında elde edilemeyen diğer detayların aktarılması açısından ve buruna yapılan müdahaleler hakkında fikir verilebilmesi yönünden önem taşımaktadır.

Cerrah seçimi sonrasında ameliyat için hazırlık süreci başlamaktadır. Burun estetiği ameliyatında olduğu gibi revizyon ameliyatının basamakları da aynıdır. Operasyon sonrasında burnun korunması ve düzgün bir şekilde iyileşebilmesi için atel veya alçılar kullanılmaktadır. İlk ameliyatta olduğu gibi revizyon rinoplasti ameliyatlarında da ilk birkaç gün kanamalar görülmektedir. Bu durum özellikle pansumanın çıkarıldığı durumlarda yaşanabilir. Burun deliklerine yerleştirilen gazlı bezler ise burunda oluşacak akıntının kontrol edilmesini sağlamaktadır. Ameliyat sonrasında koşu ve ağır egzersiz hareketleri gibi aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737