Kaş Kaldırma Estetiği Ameliyatı

Image Description
kaş kaldırma ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Alında kişiye göre farklılık gösteren enine ve kaşlar arasında dikine çizgiler mevcuttur. Yaşlanmayla derinin elastikiyeti azalır ve destek dokuları erir. Çizgiler derinleşir. Alın gevşer ve sarkar. Kaşlar aşağıya iner. Stres, sigara, kirli hava, sağlıksız beslenme, uykusuzluk ve düzensiz yaşam süreci hızlandırır. Mimik kasları ve yer çekimi olayı artırıp belirginleştirir. Yüzde yaşlı ve yorgun bir ifade oluşur.

Kaş kaldırma ameliyatı çeşitli sebepler ile sarkan kaşları, yeniden şekillendirmek, yüze daha genç ve enerjik bir ifade vermek amacıyla yapılır.

Kaş Asma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Kaşları sarkmış ve düşmüş, çoğu zaman göz kapağı düşmesinin de eşlik ettiği ve bundan kurtulmak isteyen bedenen ve ruhen kaş kaldırma operasyonu için risk taşımayan kişilere uygulanabilir. Alerjik bünyesi olan, hamile olan, bebek emziren, kişilere kaş kaldırma ameliyatı yapılması sakıncalıdır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş Asma Operasyonu Şu Şekilde Gerçekleştirilir:

  • Hasta genel anestezi ile uyutulur ve işlem sırasında ağrı duyulmaz.
  • Alın ve saç sınırından saçlı deri içinden kesiler ile cilt açılır.
  • Sarkmış dokular yukarı doğru çekilir ve tespit edilir.
  • Bu işlem esnasında istenirse alın derisi de hafif derecede gerdirilebilir.
  • Kaldırma ve gerdirme işlemi istenilen şekilde yapıldıktan sonra cilt dikilir.

Kaş Asma Ameliyat Sonu Nasıl Geçer?

Ameliyat yaklaşık 1 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Aynı gün eve gidilebilir. Alında ve gözler etrafında şişlik ve morarma olabilir. Uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Bunlar birkaç haftada kendiliğinden geçer. Bir gün sonra günlük sosyal yaşantınıza ve üç ile beş gün sonra işinize dönebilirsiniz.

Kaş Asma Sonrası Nasıl Bir Görüntü Oluşur?

Yukarı doğru çekilmeye bağlı olarak kaş etrafındaki çizgi ve kırışıklıklar da azalma olur. Kaş çevresi daha sıkı ve daha genç bir görünüm kazanır.

Sonuçta daha canlı bir bakış ve daha genç bir görünüm elde edilir. Etki yıllarca bazen ömür boyu sürebilir.

Ameliyatsız Kaş Asma Yöntemi Var mıdır?

İlaç enjeksiyon uygulaması ile de kaşlar yukarı doğru kaldırılıp ve askıya alınabilir. Cerrahi bir işlem olmayan ilaç enjeksiyon uygulaması çok fazla sarkma ve geç kalınmış durumlarda yetersiz kalabilir. Ayrıcailaç enjeksiyon işlemi 6 ay kalıcılık sağlar. Fakat ameliyatla kaş kaldırma çok uzun yıllar kalıcılık sağlar.

Kaş Asmaya Başka Tedaviler Eklenebilir mi ?

Kaş kaldırma ameliyatı ile diğer uygulamalar kombine edilebilir. Bu uygulamalar ile kaşlar ve kaş bölgesinde daha genç ve iyi bir görüntü için elde edilebilir. Örneğin, cilt dolgusu ve ilaç enjeksiyon uygulaması ile kombine edilen kaş kaldırma ameliyatları ile:

  • Kaşlar yukarı kaldırılır.
  • Kaş ve kaş çevresi kırışıklıklardan, çizgilerden arındırılır.
  • Kaşlar dolgunlaştırılarak vurgulanır.
  • Hacim kaybeden kaş altları doldurularak gözler yüz ifadesinde ön plana çıkartılabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatından Sonra İz Kalır mı ?

Kaş asma, saçlı deri içinden küçük kesiler ile yapılır ve iyileştikten sonra yatay ve çizgi şeklinde izler kalabilir. Bu izler saçlı deri içinde olacağı için dikkat çekmez ve çoğu kez deri rengine yakın izler kalır. İzler zamanla solarak belirsiz hale gelir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatları

Kaş kaldırma fiyatları, operasyon içeriğine göre her hasta için farklıdır. Bu nedenle fiyat bilgisi için muayene olmak gerekmektedir.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737