Erkek Meme-Göğüs Küçültme Fiyatları / İstanbul

Image Description
erkek-meme-gogus-kucultme-fiyatlari-istanbul

Erkekte göğüs (meme) büyümesi tıp dilinde jinekomasti olarak adlandırılır. Baylarda göğüslerin değişik nedenlere bağlı olarak büyümesi erkeklerin yaklaşık beşte birini etkiler. Yaşamın herhangi bir döneminde görülebilen erkekte büyük meme problemi çeşitli sorunlara neden olabilir. Baylarda görülen erkek meme büyümeleri bir veya iki taraflı olabilir.

Erkeklerde göğüslerin normalden fazla aşırı olacak şekilde memelerin büyümeleri bir çok nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Erkek göğüs büyümeleri ilaçlara, hormonlara, hastalıklara bağlı olabilir. Ama çoğu zaman erkekte meme büyümesinin belirli bir nedeni yoktur ve iyi huyludur.

Erkekte Meme büyümesi cinsel farklılaşmanın bir belirtisidir. Erkekte normalden büyük memeler kadınsı bir görünüm verir ve özelikle ergenlik döneminde ciddi sosyal ve ruhsal sıkıntılara neden olur. Erkekte meme dokusunun estetik cerrahi teknikleri ile alınması zararsızdır. Erkekte meme büyümesi denen jinekomasti rahatsızlığının tedavisi cerrahi yöntemler ile normalden büyük olan erkek meme dokusu ve göğüs yağlarının alınmasıdır.

Erkekte Göğüs-Meme Büyümesi Nasıl Anlaşılır?

Erkekte göğüs büyümesi, normalde belli olmayan erkek meme dokusunun doğal sınırları aşarak olması gereken boyutun üstüne geçmesi ve dikkat çekici bir hal alması sonucunu oluşur ve erkeklerde sık görülen bir sorundur. Jinekomasti denen bu durum erkeklerde memelerin kadınsı bir formda meme büyümesidir. Meme büyümesi sorunu yaşayan erkekler çoğu zaman bu problemin farkındadırlar, doktor benim göğüslerim normalden büyük diye kendileri yardım isterler.

Baylarda memeler normalden fazla büyüyünce jinekomasti oluşur ve erkekte göğüs, kadın göğsü gibi daha etli, yağ dokusu bakımından daha hacimli ve yuvarlak hatlıdır. Kaslı ve sportif bir kas görüntüsü değildir. Eğer göğüs tipi yuvarlak hatlı ve yumuşaksa, tişört, gömlek üzerinden göğüs ucu çok belli oluyorsa jinekomasti problemi yaşanıyor demektir. Bu durumda spor yapmak ya da kilo vermek ile sorun çözülmez. Cerrahi müdahale gerektirir.

 

Erkekte Meme Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Erkek Büyük Göğüs (Meme) Küçültme Ameliyatı, büyük meme sorunu olan ve bunu küçülttürmek isteyen ergenliğe girmiş erkeklere yapılır. Bedensel ve duygusal olarak sağlıklı her yaştaki yetişkin erkekler, erkek göğüs küçülttürme ameliyatı olabilir.

Erkeklerde memeleri düzeltmek için uygulanan erkek meme küçültme ameliyatları, göğüslerini küçülttürmek isteyen büyük memeli erkeklerin veya erkek meme küçültme ameliyatını yapacak estetik cerrahın tercihine göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.

Eğer Genel anestezi seçilmiş ise ameliyat saatinden en az 6 saat önce hiç bir şey yiyip içmemelisiniz. Ameliyata hazırlık tetkikleri için operasyon saatinden en az 1 saat önce kimliğiniz yanınızda olarak ameliyatınızın yapılacağı hastaneye yatışınızı yaptırmalısınız.

Erkekte Büyük Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkekte büyük göğüs küçültme ameliyatı, çıkarılacak meme dokusu çok küçük ise siz uyanık iken lokal anestezi ile yapılabilir. Ama Çoğu zaman hasta konforu ve cerrahın tercihine göre genel anestezi seçilir.

Büyük erkek memeleri için erkek göğüs küçültme ameliyatları aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 • Erkek büyük meme küçültme adayları, göğüs küçültme işleminin yapılacağı ameliyathane odasına alınırken; daha önce açılan damar yolundan, heyecanı azaltan ve sakinleştirici olan ilaçlar ile rahatlatılır.

 • Erkek meme küçülttürme ameliyatı adaylarını operasyonun yapılacağı ameliyathane odasına yatar vaziyette sedye ile hastane personeli tarafından götürülür.

 • Ameliyathanede sedyeden operasyonun yapılacağı ameliyat masasına alınırsınız.

 • Anestezi doktoru ve anestezi teknisyeni serviste açılan damar yolundan anestezi ilaçları vererek sizi uyutur. Anestezi ilacı verilirken kolunuzda hafifi bir yanma ve baş dönmesi hissedebilirsiniz ama ağrı duymazsınız.

 • Genel anestezi gece uykusuna benzer ve güvenlidir. Siz uyurken bütün vücut işleviniz anestezi doktoru ve anestezi teknisyeni, göğüs küçültme ameliyatınızı yapan doktorunuz ve doktorunuzun asistansını yapan hemşiresi tarafından monitörden izlenir. Kalp atımınız gösteren nabzınız, kan basıncınızı gösteren tansiyonunuz, oksijen düzeyiniz ve vücut sıcaklığınız sürekli izlenir.

 • Erkek meme küçültme adayları ameliyat sırasında uyurken ağrı acı duymazlar. Ameliyat bitmeden uyanmazlar.

 • Göğüs bölgesi ilaçlar ile temizlenip sterilize edilir ve temiz steril örtüler ile vücut örtülür.

 • Göğüsün alt kısmında yarım ay şeklinde bir kesi ile girilir. Açılan yerlerden fazla meme dolgusu ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Meme çevresindeki yağ dokularına liposakşın uygulanır .

 • Erkek büyük meme küçültme işlemi bitince kesiler estetik şekilde dikilerek ameliyat sonlandırılır.

 • Erkek Göğüs küçültme ameliyatı bitince pansuman yapılır ve meme küçültme ameliyat sonrası en az bir ay boyunca 24 saat sürekli kullanmanız gereken medikal korse giydirilir.

 • Erkekte meme küçültme ameliyatı tamamlanınca anestezi ilaçları kesilir ve sabah yatağınızdan kalktığınız gibi uyanırsınız.

 • Erkekte meme küçültme ameliyatı tek taraflı ise bir saatten kısa bir sürede biter. İki tarafı da etkileyen erkek büyük meme küçültme işlemleri göğüsler çok büyük ise ve liposuction da gerekli ise yaklaşık 90 dakika ile 2 saat kadar sürebilir. Siz uyuduğunuz ve zaman kavramı durduğu için bu süre size 2 ile 3 dakika kadar kısa gelecektir.

 • Ameliyat masasından tekrar sedyeyle istirahat edeceğiniz odanıza alınırsınız.

Erkeklerdeki meme büyümelerinin düzeltilmesi işlemi olan erkek meme küçülttürme ameliyatı, göğüs dokusunun büyüklüğüne göre 30 ile 120 dakika sürebilir. Meme düzeltme operasyonu bitince ameliyat bölgesi baskılı pansuman ile kapatılır ve ameliyattan sonra özel bir korse kullanmanız gerekir.

Erkek Büyük Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Göğüste İz Kalır mı?

Erkekteki meme büyümesinin tedavisinde göğüs küçültme ameliyatı sonrası, meme başı renkli doku ile cilt sınırından yarım ay şeklinde bir kesi ile girilir. Bu giriş yolu koyu renkli deriden açık renkli cilde geçiş bölgesi olduğundan iz zor fark edilir. İz zamanla solarak belirsiz hale gelir.

Erkek Büyük Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Nasıl Geçer?

Erkek meme büyümesi düzeltme ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Bu operasyon olağan dışı bir durum olmadıkça hastanede kalmayı gerektirmez. İlk bir iki gün ilaçla kontrol edilebilen hafif bir ağrı olabilir. Bir kaç gün sonra normal hayata dönebilir.

Erkekte Büyük Meme Küçültme Ameliyatı bitip istirahat edeceğiniz özel odaya alınınca sizi şunlar bekler:

 • Erkekte büyük meme küçültme ameliyatı bittikten 2 ile 3 saat sonra hemşire kontrolünde ayağa kalkabilirsiniz.

 • Yemek, tuvalet vb temel ihtiyaçlarınız dışında ilk gün yatakta istirahat etmeniz önerilir.

 • Erkek büyük meme küçültme ameliyatından 6 saat sonra hastaneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz. Bazen bir gece hastanede kalmanız gerekebilir.

 • Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli kullanmalısınız.

 • Erkek büyük göğüs küçültme ameliyatı sonrası İlaçlarla Kontrol Edilebilen hafif bir ağrı olabilir.

 • Göğüslerinizin üstüne, yarayı ve memeleri ıslatmadan soğuk hidroterapi uygulaması (Su Geçirmez kap içinde BUZ) daha az şişlik olmasına ve daha az ağrı duyulmasına yardımcı olur. .

 • Yaranın kuru tutulması ve suyla temas etmemesi enfeksiyon riski açısından çok önemlidir. Eğer uygun şartlar ve hijyen sağlanamayacaksa soğuk hidroterapi uygulanması sakıncalıdır ve yapılmaması belki daha iyidir.

 • Erkek göğüs küçültme ameliyatı sonrası 2. gün kısa yürüyüşler, televizyon, izleme kitap okuma gibi günlük hafif sosyal faaliyetlerinize dönebilirsiniz.

 • Ameliyattan iki tam gün geçtikten sonra pansumanınız değiştirilir ve doktorunuzun izni ile duş alabilirsiniz. Banyo, havuz ve denize girme süresini iyileşme durumunuza göre doktorunuz belirleyecektir. Estetik Cerrahınıza danışmadan hareket etmemelisiniz.

 • Erkekte büyük göğüs küçülttürme ameliyatı sonrası 3. gün fazla yorucu olmayan ofis işlerinize başlayabilirsiniz.

 • Erkekte meme küçültme ameliyatları sonrası 5 gün boyunca temel ihtiyaçlar dışında el hareketlerini sınırlamanız ve 1 hafta elinizi fazla yukarı kaldırma hareketinden sakınmanız önerilir.

 • Jinekomasti düzleltme operasyonundan bir hafta sonra yorucu olmayan aşırı el hareketi gerektirmeyen aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Erkekte meme küçültme ameliyat sonrası göğüs şeklini oturtacak baskılı bir bandaj önerilir. Bu bandajdan sonra özel bir atlet kullanımı da doktorunuz tarafından önerilebilir.

Erkek Büyük Meme Tedavisinde Liposakşın (Liposuction) ile Yağ Alma Kimlere Uygulanabilir?

Erkek büyük meme tedavisinde liposaction ile yağ alma tekniği; herhangi bir hastalık için ilaç tedavisi görmeyen ve ergenlik çağını tamamlamış erkeklere uygulanabilir. Yani gerçek erkek meme doku artması ve fazlalığı olmayan, kilo alınımına bağlı erkeklerdeki meme büyümesi durumlarında kullanılabilir. Ameliyat öncesi yapılan ultrasonografi ile gerçek olmayan erkek göğüs büyümesi ve gerçek olan meme doku çoğalması kolayca ayırt edilip anlaşılabilir. Erkek göğüs küçültme ameliyatı öncesi yapılan US incelemesi ameliyat tekniğinin seçiminde cerraha faydalı bilgiler sunar.

Erkek Meme Küçültme Ameliyatı Tedavisi Ergenlik Çağında Olan Gençlere Neden Uygulanmaz?

Erkek meme küçültme tedavisi, ergenlik çağında olan ya da ergenlik dönemi yeni biten gençlerde uygulanmamalıdır. Çünkü bu dönemde meme dokusu üstüne hormon etkisi ve vücut gelişimi devam etmektedir. Ergenlik dönemi sonlanınca üzerinden belli bir süre geçene kadar hormon etkisine bağlı değişimler bir süre daha devam edebilir. Bu neden ile büyük meme sorunu olan genç erkelerin bu problemi, ergenlikten sonra bir süre sonra kendiliğinden iyileşip düzelebilir. Düzelmeyen problemler için ise erkek meme küçültme ameliyatı tedavisi düşünülmelidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Olamayan Erkeklere Başka Bir Çözüm Yolu Var mıdır?

Erkete büyük meme küçültme ameliyatı olamayan hastalar için kalıcı bir çözüm yoktur. Fakat estetik görüntü sağlamak için giysiler altına özel sıkı korseler, çamaşırlar, atletler giyilebilir. Bu özel atletler göğüs bölgesini şekillendirerek, kadınsı göğüs formunu kamufle eder.

Erkekte Büyük Göğüs Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Erkekte büyük göğüs (meme) küçültme ameliyatı fiyatları, yapılacak ameliyatın şekline, süresine ve büyük göğüs sorunun bir veya iki taraflı olmasına, erkek memelerindeki büyüklüğün miktarına bağlı olarak kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle fiyat bilgisi ve daha detaylı bilgi için muayene olmak gereklidir.

Erkek Göğüs (meme) küçülttürme fiyatları ile ilgili her gün internette; erkekte meme küçültme fiyatları, erkek göğüs ameliyatı fiyatları, erkek meme küçülttürme fiyatı, erkekte göğüs küçülttürme fiyatları ne kadardır, erkek meme küçültme ameliyatı ücretleri, erkekte meme estetiği fiyatı, erkek göğüs ameliyatı ücretleri, ikinci erkek meme estetiği fiyatları, erkekte ikinci meme ameliyatı fiyatları, erkek ikinci göğüs düzeltme ameliyatı ücretleri, erkek meme estetiği ne kadar, erkek meme ameliyatı kaç para, erkek göğüs ameliyatı ne kadar tutar, erkekte büyük meme küçültme ameliyatı kaça yapılır, en iyi erkek göğüs estetiği fiyatları, en uygun erkek meme estetiği ameliyatı fiyatları, erkete göğüs küçültme ne kadar, erkek meme estetiği ücreti içeren fiyat kampanyaları, mevsimsel ücret içeren erkek meme estetiği indirimleri, yıllara göre erkekte göğüs estetiği fiyatları, hastaneler erkek meme estetiği fiyatları, doktor erkekte göğüs estetiği fiyatları, İstanbul'da erkek meme estetiği fiyatları, estetik erkek meme fiyatları, erkekte göğüs estetikleri fiyatı, erkekte meme ameliyatı fiyatı şeklinde binlerce arama yapılmaktadır.

Erkek göğüs küçültme fiyatları, estetik meme küçültme yapılan göğüslerin büyüklüğüne, göğüs küçültmeyi yapan doktora, ameliyatın yapıldığı hastaneye, meme küçültme işleminin yapıldığı şehre, ameliyat sonrası takılan medikal korsenin kalitesine göre farklılık gösterebilir.

Estetik ameliyatları maddi yönden değerlendirmek zordur. Çünkü bunlar doktorlara göre değişen, özel bilgi ve beceri gerektiren sanatsal işlemlerdir. Ameliyat olan insan da benzersiz ve eşsiz bir varlıktır. Buradan çıkan sonuç şudur, aynı kişiyi farklı doktorlar ameliyat ettiği zaman sonuçlar farklı olacağı gibi aynı doktorun farklı hastalarının da sonuçları farklı olur.

İstanbul'da şu temel hesaplama size erkek göğüs küçültme fiyatının ne kadar olacağı hakkında yaklaşık bir fikir verebilir. Hastane masrafları da 1 liradan 2 bin liraya kadar değişebilir. Doktorun ofis giderleri ve el emeğini üstüne eklerseniz yaklaşık bir meme küçültme fiyatı fikri edinmiş olursunuz.

Erkekte göğüs (meme) küçülttürme fiyatları, ameliyatın süresine göre de farklılıklar gösterir. Örneğin yarım saat kadar sürede biten bir erkek meme küçülttürme işlemi ile 2 saat kadar zaman alan erkek göğüs küçültme ameliyatı işlemi ücretleri farklı olacaktır.

Erkek Büyük Göğüs küçülttürme fiyatları konusunda en iyi ücret bilgisi erkek meme küçültme adayı muayene edilerek verilebilir. Erkek meme küçültme ücreti hakkında sizi ameliyat edecek estetik cerrahınız; meme küçülttürme fiyatı hakkında sizi detaylıca bilgilendirecektir. Ayrıca ameliyat olacağınız hastane ve masrafları, meme küçültme ameliyatı sonrası kullanmanız gereken korse fiyatı ve göğüs küçültme ücretine dahil olup olmadığı hakkında bilgi verecektir.

Erkekte meme küçültme ameliyat fiyatı konusunda en uygun ücret bilgisini göğüs küçültme işleminizi yapacak estetik cerrahınız sizi muayene ederek verebilir. Doktorunuz ile erkek büyük göğüs küçültme hakkında görüşmeniz sırasında; muayene ücreti var mı?, ameliyat sonrası kontroller ücretli mi? vb. aklınıza gelen her şeyi skılmadan net ve açıkça anlayacak şekilde sormalısınız. Eğer doktorunuz sizi tam bilgilendirip aydınlatırsa karar vermenizi kolaylaştırır ve sizi mutlu etmekten sizin kadar kendi de mutlu olur.

Kararınızın hayatınıza mutluluklar katması dileğiyle...

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

 

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737