Yüz Germe Estetiği Ameliyatı

Image Description
yüz germe estetiği

Yüz bölgesi, saçlı deri çizgisinden başlar ve kulak önünden ve alt çene kenarını içine alanı içine alır. Yüz insan kimliğinin bir parçası olup toplum içinde kişiyi diğerlerinden ayıran en özel estetik görüntü simgesidir.

Yaşlanma doğal bir süreçtir. Genetik miras yaşlanmayı belirlemede etkilidir. Stres, sigara, kirli hava, sağlıksız beslenme, uykusuzluk ve düzensiz yaşam yaşlanmayı hızlandırır.

Yaşlanma yüzün tüm yapılarında oluşur. Deri elastikiyetini yitirir. Mimik kaslarının hareketi ile derideki çizgiler derinleşir. Cilt altı destek ve yağ dokuları erir. Yüzde gevşeme olur; yer çekiminin etkisiyle sarkar ve yüze yorgun, yaşlı bir görünüm verir.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Alın ve yüz germe operasyonları, yüzünde yoğun sarkma problemi olan, ameliyat olmasında bedenen ve ruhen sakınca olmayan, olgun yaşlara sahip kişilere uygulanabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılır.

Alın ve Yüz Germe Ameliyatının Şu Şekilde Gerçekleştirilir:

  • Hasta genel anestezi ile uyulur ve işlem sırasında ağrı duyulmaz.
  • Saçlı deri içinden veya çizgisinden ve kulak önünden cilt açılır.
  • Açılan yerlerden gerekiyorsa liposuction ve yağ dolgusu yapılır.
  • Sarkmış yüz dokuları gerilir ve uygun yerlere asılarak tespit edilir.
  • Fazla cilt dokusu çıkarılır ve kesiler dikilerek ameliyat sonlandırılır

Yüz ve Alın Germe Ameliyat Sonrası Nasıl Geçer?

Yüz ve alın germe ameliyatı genel anestezi ile yapıldığından hiç bir şey hissetmezsiniz. Operasyon yapılan işlemin kapsamına göre 2-4 saat sürer.

Bir gün hastanede kalmanız gerekebilir. Birkaç gün ilaçla kontrol edilebilen minimal ağrı olabilir. Şişlikler ilk hafta içinde azalarak kaybolur.

On gün sonra toplumsal yaşama daha genç ve yeni bir yüzle katılabilirsiniz.

Estetik Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe ameliyatları, yüz bölgesinin tamamında oluşan destek doku kaybına bağlı sarkma, kırışıklık ve katlantıların çözümü için yapılır.

Yüz germe ameliyatı ile bu sorunlar çözümlenir ve yüz hatları daha net, genç ve enerjik bir görünüm kazanır.

Yüz, alın, boyun germe operasyonlarından sonra ilgili bölgelerin fiziksel olarak 5 ile 10 yaş daha genç görünmesi mümkündür.

Yüz ve Alın Germe Ameliyatlarından Sonra İz Kalır mı?

Bütün operasyonlarda olduğu gibi yüz ve alın germe estetiğinden sonra da deri rengine yakın izler kalabilir. Yüz ve alın germe operasyonlarında kesiler doğal geçiş bölgeleri ve saçlı deri içinde kalacak şekilde planlanır. Bu yüzden çok dikkatli bakılmadığı sürece görülmez. İzler estetik görüntüyü bozacak bir şekilde değildir.

Yüz Germe ve Alın Germe Ameliyatları Kalıcı Çözüm Sağlar mı?

Yüz ve alın germe operasyonları, fiziksel olarak görünür yaşınızı, ilgili estetik bölgelerinde 5 ile 10 yaş gibi belirgin şekilde iyileştirir. Bu zamanı geri almak gibidir. Yüz Estetiğinde elde edilen sonuçlar kalıcıdır ama yaşlanma hayat boyu devam eden bir süreçtir. Zaman içinde sarkmalar olsa da bunlar ilave küçük müdahaleler ile düzeltilebilir.

Alın Germe Kimlere Yapılır?

Alında kişiye göre farklılık gösteren enine ve kaşlar arasında dikine çizgiler mevcuttur. Yaşlanmayla derinin elastikiyeti azalır ve destek dokuları erir. Çizgiler derinleşir. Alın gevşer ve sarkar. Kaşlar aşağıya iner. Stres, sigara, kirli hava, sağlıksız beslenme, uykusuzluk ve düzensiz yaşam süreci hızlandırır. Mimik kasları ve yer çekimi olayı artırıp belirginleştirir. Yüzde yaşlı ve yorgun bir ifade oluşur.

Bu yorgun görünümden kurtulmak isteyen ve ameliyat olmasında sağlık yönünden sakınca bulunmayan kişilere alın germe yapılabilir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe estetiği genel veya bölgesel anestezi ile yapılabilir. Operasyonda cilt saçların alın ile birleştiği çizgisinden açılır. Fazla olan deri alındıktan sonra alın kırışıklıkları açacak bir gerginlikte dikilir. Pansuman yapılarak ameliyat tamamlanır.

Alın Germe ile Hangi Problemler Çözümlenir?

Alın bölgesinde oluşan sarkma, kırışıklık, katlantı ve kaş düşüklüğü gibi problemler alın germe ameliyatı ile çözümlenir.

Yüz Germe Fiyatları ve Alın Germe Fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatları ve alın germe ameliyatı fiyatları her hasta için farklıdır. Çünkü, ameliyat içeriği ve kombine uygulamalar ameliyat fiyatlarını etkilemektedir. Bu nedenle fiyat bilgisi için muayene olmak gereklidir.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737