Hangi Durumlarda Karın Germe Ameliyatı Yapılmaktadır?

Image Description
karın germe ameliyatı

Özellikle kadınların karın bölgesinde estetik açıdan hoşuna gitmeyen fazla yağ dokusu, sarkma ve çatlaklara kesin çözüm olarak, karın germe ameliyatı uygulanmaktadır. Ancak her ne kadar kalıcı ve başarılı sonuçları olsa da, istenilen görünüme kavuşmak için bir ameliyata girecek olmak, kişilerin kafasında soru işaretlerine neden olmaktadır. Özellikle karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci, operasyonu geçirecek kişiler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Herkes kusursuz, düz ve çekici bir karına sahip olmak istemektedir. Bazı kişiler diyet ve egzersiz programları ile bu görünüme kavuşmayı başarıyor olsa da, bu durum herkes için geçerli olmamaktadır. Karın bölgesindeki kaslar, aşırı ve sık kilo alıp vermek, yaşın ilerlemesi, gebelik, gibi nedenlerden dolayı deformasyona uğramaktadır. Bu durum kişinin gündelik hayatını, özgüvenini, giyim seçimini ve psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu noktada devreye giren çözüm yollarından biri de karın germe operasyonlarıdır.

Her yaş grubundan, kadın ve erkeklere uygulanabilen karın germe ameliyatı, bölgede biriken yağ, sarkma, bombeli görünüm, sarkmaların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Operasyon sırasında gevşeyen kaslar gergin hale getirilmektedir. Bu işlemin yanı sıra fazla yağ dokusunun bölgeden alınması, çatlamış dokunun tedavisi ve sarkmış dokunun düzleştirilmesi ile genç ve ideal görünüm yakalanmaktadır. Karın germe operasyonu sonrası iyileşme süreci atlatıldıktan sonra, hasta ideal karın görünümü ile operasyon öncesi sorunlarından kurtulmuş oluyor.

Karın Germe Ameliyatı Herkese Uygulanabilir mi?

Karın germe ameliyatı yaptırmak isteyen herkese uygulanabilmektedir. Ancak yine de operasyon öncesinde doktor değerlendirmesi gerekmektedir. Kronik rahatsızlıkları olan kişilerde bu operasyon doktor kararı ile gerçekleştirilmektedir. Örneğin şeker hastası kişilerde karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci uzayabilmektedir. Bu nedenle, alanında uzman, yetkili cerrahlar tarafından uygulanması gereken önemli bir operasyondur.

  • Doğumdan sonra karın bölgesinde şişlik kalan kişiler
  • Zayıflama yöntemleri, spor ve diyetten fayda göremeyen kişiler
  • Obezite rahatsızlığı dışında kilo sorunu olanlar
  • Hamilelik sonrası çatlak ve sarkma sorunu yaşayanlar
  • Kilo verme sonrası karında sarkma ve çatlak şikayeti yaşayanlar
  • İdeal kiloda ve vücut ölçülerinde olmasına rağmen karın bölgesinde yağlanma sorunu yaşayanlar
  • Ameliyata uygun sağlık düzeyinde olanlar
  • Operasyon sonrası kısa süre içerisinde hamile kalmayı düşünmeyenler

Karın germe operasyonu kararı kişinin tek başına verebileceği bir karar değildir. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişi, doktoru tarafından sağlık testlerinden geçirilecek ve karın bölgesindeki sorun değerlendirilecektir. Ancak bu değerlendirme sonucu doktor ile birlikte bu operasyonun kararı alınabilmektedir.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737