Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirme

Image Description
meme küçültme ve emzirme

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası emzirmenin davamı ve süt verme işlevinin korunması istenilen ve ideal olandır. Anne sütü her çocuğun en doğal, en güzel, en helal hakkıdır. Göğüs küçültme ameliyatlarında süt kanaları bir ölçüye korunsa da bebek emzirme için yeterli olmayabilir veya bazen hiç emzirmek mümkün olmaz. Bunun göğüs küçültme öncesi bilinmesi ve her meme küçültme ameliyatının emzirme yönünden kendine özgü riskleri bulunduğu bilinmelidir.

Meme Küçültme Estetiği Sonrası Emzirme ve Süt Verme

Göğüs küçültme estetiği ameliyatları sonrası bebek emzirme yapılan meme ameliyatı türüne göre farklılık gösterir. Meme silikonu ile Göğüs büyütme sonrası emzirme işinde neredeyse hiç bir sorun olmazken, göğüs sarkması olan meme dikleştirme ameliyatları sonrası çocuk emzirme çoğu zaman mümkün olur. Büyük göğüsler için yapılan meme küçültme ameliyatı sonrası ise ameliyat tekniğine göre bebek emzirme durumu değişir.

Estetik Göğüs Küçültme Ameliyatlarında memelerin büyüklüğü, göğüslerdeki sarkma miktarı , hastanın yaşı ve daha sonra çocuk sahibi olma isteği göğüs küçültme tekniği seçiminde belirleyici önemli etkenlerdir.

Meme Küçültme Ameliyatı sırasında meme bezi dokusunu meme başına bağlayan süt kanallarının bir dereceye kadar korunması mümkündür. Bunun ile birlikte meme küçültme ameliyatlarında göğüslerin küçültülebilmesi için meme dokusu çıkarmak gerekir. Süt kanalları da örümcek ağı gibi bütün meme bezi dokusu içine dağıldığından; göğüs ameliyatları olan meme küçültme, meme dikleştirme, meme yağ dolgusu ve meme yağ alma ve yağ çekme gibi işlemlerden kısmen veya tamamen etkilenebilir. Çok aşırı büyük memelerde yeterli küçültme elde etmek için emzirme eyleminin hastanın bilgisi ve istediği doğrultusunda feda edilmesi gerekebilir. Silikon ile Meme Büyütme dışındaki bütün meme cerrahi müdahalelerinin emzirme için riskli olduğu; süt verme işlevinin kısmen veya tamamen kaybetme riski bulunduğu bilinmelidir. Göğüs küçültme ameliyatı sonrası süt verme bakımından iki ihtimal vardır:

 

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737