Burun Estetiği Öncesi

Image Description
burun estetiği öncesi

Burun estetiği öncesi ne yapacağını bilenler ancak estetik burun ameliyatları ndan güzel sonuçlar alabilirler. Önce nasıl burun istediğinizi bilmeli sonra ona nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmeli ardından da harekete geçmelisiniz. Doğru atılmış bir adım yanlış bin adımdan sizi hedefe daha çok yaklaştırır.

Burun Estetiği ameliyatı nın başarısı ameliyat öncesi iyi bir hazırlık ile başlar. Estetik burun ameliyatı olan rinoplasti öncesi kişiye özel olarak ayrıntılı dikkatli ve titiz bir burun estetiği hazırlığı yapmak burun ameliyatlarından başarılı sonuçlar alabilmek için bir ön şarttır.

Burun ameliyat hazırlığında hem burun estetiği olacak adaya hem de burun operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoruna sorumluluk düşmektedir. Burun estetiği olmak isteyen kişinin görevi burun ameliyatını en iyi biçimde yapacak doktoru bulmaktır. Burun estetiği uzmanı olan doktorun işi ise ameliyatı mümkün olan en güzel şekilde yapmaktır.

Burun estetiği ameliyatını bizzat yaşamış ve binlerce estetik burun ameliyatı yapmış bir doktor olarak; burun estetiği olmayı düşünenler ile burun estetiği olmak isteyenler ve burun estetiği olacaklar için burun ameliyatı öncesi aşağıda açıklanan Burun Ameliyatının 11 Altın Kural Kriterini takip etmelerini tavsiye ederim.

Burun Estetiği Öncesi 11 Altın Kural Kriteri

 1. Mümkünse canlı burun örneği görün; çevrenizde daha önce burun estetiği olmuş ve iyileşmiş birileri varsa bilgi ve fikir alın. Bu konuda tanıdığınız sağlık çalışanları da size yardımcı olabilir .

 2. İyi bir burun doktoru bulun; ameliyatınız yapacak bilgili, tecrübeli ve yetenekli bir burun estetiği doktoru bulmaya çalışın.

 3. Burun tasarımı isteyin; ameliyat öncesi doktorunuzdan burun estetiği tasarımı yapmasını rica edin. Böylece ameliyat olmadan önce burun ve yüzünüzün nasıl olacağını görme, seçme ve vazgeçme şansına sahip olursunuz.

 4. Öncesi sonrası burun resimleri görün; ameliyat öncesi burun resimleri ile bu hastalara ait operasyondan en az 1 yıl ve daha fazla zaman geçmiş vakalardan kontrol için çekilen ameliyat sonrası burun resimleri örneklerinin size gösterilmesini isteyin. Daha önce burun estetiği olmuş ve iyileşmiş hastaların burun estetiği öncesi sonrası burun fotoğraflarını incelemek size fikir verecektir.

 5. Güvendiğiniz bir doktora ameliyat olun; size güven veren, yakın bulduğunuz ve yanında kendinizi iyi hissettiğiniz bir doktor seçin.

 6. Sağlık durumunuzu gizlemeyin; daha önce gerdiğiniz hastalıkları, ameliyatları, kullandığınız ilaçları, alışkanlıklarınızı ve varsa alerjinizi doktorunuza söyleyin.

 7. Rahat olun; doktorlar insanları yargılamazlar, olduğu gibi kabul ederler. Bütün istek ve beklentilerinizi doktorunuza söylemekten çekinmeyin. Endişelerini ve korkularınızı açık ve samimi bir şekilde sıkılmadan paylaşın.

 8. Riskleri bilin; ameliyatın muhtemel risklerini bilin. Bunlar ile karşılaşılırsa nasıl düzeltileceğini öğrenin. Sigara içiyorsanız mümkünse bırakın, yapamıyorsanız azaltın.

 9. Burun estetiği fiyatını öğrenin; burun ameliyatının ücretini diğer harcamalarınızı da dikkate alarak kaç lira edeceğini tam net olarak hesaplayın.

 10. Ameliyatın yerini ve zamanını bilin; ameliyat olacağınız hastanenin adını ve adresini öğrenin. Ameliyat öncesi ve sonrası ulaşım planını yapın. Ameliyatın tarihini ve saatini tam olarak bir yere not edin. Ameliyat öncesi nelere dikkat edeceğinizi öğrenin.

 11. İyimser olun; hakkınızda en iyisinin olacağına inanın, dua edin ve sabırlı olun.

Burun Estetiği Olacaklar Ameliyat Öncesi Neler Yapmalı?

Burun estetiği olacak insanların ameliyat öncesi yapması gereken en önemli iş; burun ameliyatını kusursuz şekilde yapacak burun estetiği doktoru aramak, bulmak ve seçmek olacaktır. Günümüzün teknolojik imkanları bilgiye ve kişilere ulaşımı kolaylaştırmıştır. Ama bu bilgi kirliği ortamında güvenilirliği ve gerçekliği tartışılır. Burun ameliyatı için en iyi bilgi kaynağı, daha önce burun estetiği ve solunum müdahalesi olmuş bir yakından bilgi istemektir. Bildiğiniz ve tanıdığınız sağlık çalışanları da size bu konuda yardımcı olabilir.

Nasrettin Hoca damdan düşünce doktor değil kendisi gibi aynı olayı daha önce yaşamış damdan düşen birini görmek istemiştir. Bilmek ve yaşamak iki farklı gerçektir. Daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş ve iyileşmiş birilerinin burun estetiği hikayesini dinlemek size değerli bilgiler verir. Bunun ile birlikte insanların yaşadıkları özeldir ve ölçülemez. İnsanlar çoğu zaman gerçeği olduğu gibi anlatmak yerine kendi duygu ve düşüncelerini de katarak abartarak anlatmayı severler. Bundan dolayı başkasından dinlediğiniz geçmiş burun estetiği efsaneleri sizin yaşacaklarınızın aynısı olacağı anlamına gelmezler.

Burun Estetiği Öncesi doktor aramak, bulmak ve seçmek zor bir iştir. Çünkü her seçimin iyi yada kötü bir sonucu olur. Sonuç sorumluluk gerektiren bir durumdur. Her konuda olduğu gibi burun estetiği için de iyinin sahibi çoktur; kötünün sahibi yoktur.

Estetik Burun Ameliyatı için doktor seçimi, hayatınızda alacağınız en önemli kararlardan biridir. Doğru hekimi bulmak, istenilen sonucu almak için atılmış en önemli adımdır. Estetik Burun Ameliyatını en iyi yapan burun estetiği uzmanını bulmak için zaman ayırmanız gerekir. Bir kez giydiğiniz bir elbiseyi alırken bile kaç mağaza dolaştığınızı düşünün! Hayatınızda bir kez olacağınız ve yüzünüzün merkezinde yaşam boyu size eşlik edecek olan burun ameliyatı için gereken özeni gösterdiğinizden emin olmalısınız.

Sizin için en iyi burun estetiği doktoru; sizin burun ameliyatınızı yapan doktordur. Şundan hiç endişe etmeyin sizi hangi doktor ameliyat ederse etsin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır. Ama şu da herkes tarafından bilinen bir gerçektir; burun estetiği ameliyatı doktora ve estetik burun ameliyatı adayına has özel sanatsal bir işlemdir. Burun Estetiği Sonuçları doktorun kişisel tecrübe, beceri ve bilgisine bağlı olarak mükemmelden, iyiye ve hatta başarısız kötüye kadar değişim gösterebilir. Aynı burun estetiği doktorunun değişik hastalarının sonuçları farklı olduğu gibi; aynı burun estetiği adayını farklı burun doktorları ameliyat ettiği zaman da sonuçlar değişik olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı için Burun Doktoru Bulmanın en güvenilir ve en kolay yolu; çevrenizde burun ameliyatı olmuş ve sizin de burnunu beğendiğiniz birinin bilgisine başvurmak ve onun burun operasyonunu yapan doktoru aramak, bulmak ve ondan yardım istemek olacaktır.

Burun Ameliyatı Öncesi Görüşme ve Burun Muayenesi

Burun estetiği olmak isteyenler, burun ameliyatını yapacak doktor ile aracısız görüşmeli, asistanı veya başka bir görevliden bilgi almamalıdır. Çünkü başka hiç bir kimse sizi ameliyat edecek doktor kadar doğru ve sağlıklı bir şekilde bilgilendiremez.

Estetik burun ameliyatı hazırlığı sizin istek ve beklentilerinize göre estetik cerrahınız tarafından yapılan ve gerçekler ile örtüşen bir bilgilendirme şeklinde geçen bir çok süreci kapsar. Burun estetiği öncesi bu hazırlık safhasında doktorunuzla aranızda iyi bir iletişim kurmak çok önemlidir. Bütün istek ve beklentilerinizi sıkılmadan samimi ve açık yüreklilik ile doktorunuzla paylaşmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

Doktorunuz sizi dinledikten sonra burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır.

Doktorunuz, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri, tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz.

Uzun yıllar önce olsa bile daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü, kullandığınız ilaçları doktorunuza söylemelisiniz.

Ameliyat öncesi görüşmede doktorunuzdan daha önce ameliyat ettiği ve üstünden bir yıl daha fazla zaman geçmiş örnek burun fotoğraflarından ameliyat öncesi ve bu hastalara ait ameliyat sonrası kontrol burun resimlerini size göstermesini rica edebilirsiniz. Böyle ameliyat sonrası elde edeceğiniz netice hakkında bir ön bilgi edinmiş olursunuz.

Görüşme sırasında doktorunuzun gözlerinin içine bakın ve konuşmalarını büyük bir dikkatle dinleyin.

Bütün bu bilgiler ışığında, bir kaç doktor ile görüştükten sonra kendinize en az iki tam gün zaman ayırın. İyice düşündükten sonra hakkınızda en hayırlısının olmasını dileyin ve kararınız verin. En doğru karar sizi en iyi sonuca ulaştırır.

Burun estetiği ameliyatı için doktorunuz seçtikten sonra artık ona güvenin sizin için en iyisini yapmaya çalışacağından endişe etmeyin. Çünkü Estetik Burun ameliyatının sonuçları sizin kadar estetik doktorunuzu da etkileyecektir. Çünkü mutlu hastalar doktora yeni hastalar getirir.

Burun Estetiği Öncesi Burun Tasarımı

Burun Ameliyatı ön görüşmesi için ofisime başvuran bütün burun estetiği adaylarına mutlaka bilgisayarda burun tasarım çalışması yapıyorum. Bu onların ameliyat sonrası nasıl bir burun ve yüz görüntüsüne sahip olacakları konusunda bilgilenmelerini sağlayarak burun ameliyatı öncesi heyecanlarını azaltıyor.

Burun ameliyatınızı gerçekleştirecek doktordan mutlaka bilgisayar ortamında ameliyat sonucunu gösterecek burun estetiği tasarımı isteyin. Böylece burnunuzun nasıl değiştiğini görerek yüzünüzde olabilecek muhtemel değişimi burun ameliyatı öncesi görüp seçme ve vazgeçme şansına sahip olabilirsiniz. Ameliyat öncesi yapılan estetik burun resim tasarımları adeta ameliyatın ve burun estetiği sonucunun sanal bir provası olup çok değerli olduğunu düşünüyorum ve burun ameliyatı öncesi bütün hastalarıma nasıl değişebileceklerini gösteriyorum. Böylece geri dönüşün mümkün olmadığı bir işlemde hem bana hem de hastalarıma faydası olduğunu görüyorum.

Burun estetiği öncesi yapılan burun tasarımları çok önemlidir!

Artık burun ameliyatı olmadan önce, ameliyat sonrası nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olacağını görebilirsiniz!


Siz de Burun Estetiği Olmak İstiyorsanız

Yan şekildeki örnekte olduğu gibi Burun resimlerinizi aşağıdaki iletişim butonu yolu ile her iki yandan ve önden göndererek nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olabileceğini görebilirsiniz. 

 BURUN RESMİ GÖNDER ► 


İleri teknolojinin estetiğe olumlu katkıları oluyor. Artık ameliyat öncesi bilgisayar ortamında yapılan dijital burun resimlerinden burun tasarımıI ile ameliyattan sonra nasıl bir buruna sahip olunacağı görülebilir. Böylece istenmeyen sonuçları kabullenmek yerine seçme tercihi kullanabilir.

Burun Estetiğinden Gerçekçi Beklenti Ne Olmalı

Burun estetiği olacak insanların kendileri için en iyi ve en güzel burun estetiği sonucunu istemesinden daha doğal bir şey olamaz. Bütün doktorlar da en iyi burun estetiği sonucuna ulaşmak için gereken özeni gösterirler. Aynı burun estetiği uzmanın her burun sonuçları aynı olmadığı gibi, aynı hastayı değişik burun estetiği uzmanları ameliyat ettiği zaman da sonuçlar farklı olur.

Estetik burun ameliyatı taklit edilemeyen sanatsal bir çalışmadır. Burun estetiği, ameliyatı yapan doktorun bilgisini el becerisi ile birleştirerek ortaya koyduğu sanat eseri gibidir. Bu yüzden sonuçların benzer ve aynı olmasını beklemek gerçekçi olmaz. İyi bir burun estetiği, başkasına benzeyen değil sizin yüzünüz için en iyi görünümü ve solunumu sunan sonuçlar sağlamalıdır.

Burun Estetiği Operasyonlarında, eski burnunuzu çıkartıp bir kenara koyarak en iyisi ile değiştiremezsiniz. Ancak sahip olduğunuz burundan bir şeyler yapıldığına göre mükemmeli isterken gerçeği kabullenecek kadar da olgun olmalısınız.

Hiç bir burun estetiği deneyimli ve yetenekli bir estetik doktorunun elinde eskisinden daha kötü olmaz.

Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Etmeli

 • Burun estetiği, kişinin mutluluğunu ve yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik bir işlemdir. Burun estetiği sonucu burnunuzdan daha rahat nefes alıp daha iyi bir burun görünüme sahip olabilirsiniz.

 • Burun estetiği yüz görüntüsünü etkileyen bir operasyondur. Bu yüzden, ameliyat öncesi burun resimleri çekilerek işlem sonrası muhtemel burun görüntünüz size gösterilir. Bu çalışma ameliyat sonucunun tam ölçüsü olmayıp tahmini bir fikir edinmek içindir; burun tasarımından daha iyi veya yakın bir netice alınabilir.

 • Başarı cerrahınızın yeteneği kadar sizin söylenenlere uyumunuza ve yara iyileşme kalitenize de bağlıdır. Tecrübeli ve yetenekli bir estetik cerrahi uzmanının elinde hiçbir burun estetiği ameliyat öncesi eski halinden daha kötü olmaz. Bununla birlikte nadiren burun ameliyatının ilk ayları gibi erken dönemlerinde burna alınan darbelere ve ameliyattan sonraki iyileşme sorunlarına bağlı ikinci bir revizyon ameliyatına ihtiyaç olabilir. 2. kez yapılan burun estetiği revizyonları ilk burun ameliyatlarına göre daha kısa ve kolay işlemlerdir.

 • Doktorlar insanları olduğu gibi kabul ederler ve yargılamazlar. Lütfen sıkılmadan samimi bir şekilde, beklentilerinizi ve endişelerinizi doktorunuz ile açıkça paylaşmaktan çekinmeyin.

 • Doktorlar hastaları için onları mutlu edecek mükemmel burun estetiği sonuçları isterler. Bunun için de ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Siz de gerçeği kabullenecek kadar olgun ve sabırlı olursanız burun estetiği sonucunuz sizi mutlu etmeye yetecektir.

 • Burnunuz için şöyle olsun demek yerine benim için en uygunu ve iyisi neyse öyle olsun yaklaşımı sizin her zaman mutlu olmanızı sağlar. Şöyle olsa yaklaşımında ondan daha güzel bile olsa sizin beklentinizle örtüşmediği için mutsuz olabilirsiniz.

 • Ameliyat öncesi kullandığınız ilaçları, geçirdiğiniz hastalık ve ameliyatları, varsa alerjinizi, alışkanlıklarınızı ve özel durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.

 • Ameliyattan önceki 6 saat hiç bir şey yiyip içmemelisiniz.

 • Makyaj yapmamalı, vücuttaki metal takıları çıkarmalısınız.

 • Sabah ılık bir duş almanı sizi rahatlatabilir.

 • BURUN AMELİYATI SIRASINDA UYUYACAK VE HİÇBİR AĞRI ACI DUYMAYACAKSINIZ.

 • Ameliyat bitince burun üstünde termoplastik bir atel ve burun deliklerinden olan kanları emmesi için üst dudakta gaz tampon olur.

 • Hastane odasında ve evinizde istirahat ederken başınız yüksek ve yüzünüz tavana bakacak şekilde düz yatmalısınız, üç hafta yan yatmamalısınız.

 • Burnunuzu 1,5 ay boyunca darbelerden korumalı, gözlük takmamalı ve doktorunuzun söylediği şeyler dışında elle sümkürme, mıncıklama gibi zararlı davranışlardan sakınmalısınız.

Burun Estetiği Öncesi Fiyat Araştırması

Burun estetiği olacak kişilerin yaptıkları en sık hatalardan biri burun ameliyatı yapacak doktorun kişisel beceri, bilgi ve tecrübesini dikkate almadan burun estetiği ameliyatının fiyatı ile ilgilenmeleridir. Hayatta bir kez yaşanan burun estetiğinin fiyatından önce ameliyatın sonucu düşünülmelidir.

Burun Estetiği Ücreti ameliyatı yapacak doktoru seçmede önemli bir kriterdir ve en sık hatanın yapıldığı aşamadır. Burun estetiği olacakların yaptıkları en önemli yanlış; estetik cerrahinin en özellikli operasyonu olan burun ameliyatını her doktorun kolayca yapabileceğini düşünmek ve öncelikle ameliyatın fiyatını sorgulamaktır. Öncelikle fiyat kriterine bakmak işin ciddiyetini anlamamaktır. Bunu en basit şekilde açıklamak gerekirse; herhangi bir eşya satın alırken bile, önce beğenirsiniz ondan sonra fiyatını öğrenirsiniz, eğer beğenmez iseniz fiyatını sormazsınız bile.

Beğenmediğiniz bir burun estetiği sonucunun değeri olmaz. Ayrıca size can sıkıntısından başka bir şey kazandırmaz. Başarısız bir burun estetiği ameliyatı, hayatınız boyunca can sıkıntısı olmaktan başka bir şey kazandırmaz. Kötü burun sonuçları ile eskiyi arar hale gelip yeni maceralara yönelen ve de daha yüksek maliyetler ile ikinci hatta üçüncü burun ameliyatı olmak isteyen insanlar hiç de az değildir.

Burun Estetiği Fiyatları'nı estetik burun adayları belirlemektedir. Bir çok alternatiften birini seçmektedirler. Her seçimin maddi maliyeti ile orantılı bir de manevi sonucu olacaktır. Burun estetiği fiyatları, doktora, hastaya ve hastaneye göre farklılık gösterir

Burun Estetiği Fiyatı sizin burnunuza verdiğiniz değer ile ilgili bir durumdur. Beğenmediğiniz bir burun estetiğinin sizin için ne değeri olur bunu iyi düşünmek gerekir.

Aslında burun estetiği ameliyatları tekrarı mümkün olmayan ve taklit edilemeyen sanatsal işlemlerdir ve fiyat biçmek doğru değildir. Başarılı olursa sizi hayat boyu mutlu edecek ve iyi olmazsa da üzecek bir olayı maddi olarak değerlendirmek zor olsa gerek. Bunun en önemli belirleyicisi de siz olacaksınız.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737