Burun Estetiği Fiyatları 2019

Image Description
Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Günümüzde estetik ameliyatlar içerisinde en fazla talep edilen ve başvurulan operasyonlardan birisi burun estetiğidir. Burun organının şekil itibari ile yüzü tamamlıyor olması nedeniyle burun estetiğinin tercih edilirliği yüksektir. Burun kişinin ifadesini şekillendirmenin yanında yüze anlam da katmaktadır. Başarılı bir burun estetiği operasyonu sonrasında kişinin kendisine olan güveni artacağı gibi sosyal yaşantısı da buna bağlı olarak renklenecektir. Burun estetiği fiyatı belirlenmesinde çok farklı kriterler devreye girmektedir. Bu kriterlerin içerisinde en önemlisi de ameliyatın zorluk derecesidir. Ameliyatın zorluk derece ise burun yapısında gerçekleştirilecek işlemlere göre farklılıklar göstermektedir.

Burun estetiği yaptırmayı planlayan bir kişinin operasyon öncesinde sabit bir fiyat aralığı araması doğru değildir. İnsanların her birinin yüz yapısının ve burun yapısının birbirinden farklı yapıda olduğu bilinmektedir. Farklı yapılara sahip olan organların estetiği için gerçekleştirilecek operasyonların zorluk derecesi de farklılık göstereceği için standart bir fiyat uygulaması yoktur. Burun estetiği fiyatları hakkında fikir sahibi olmak ve bütçelerine uygun gelmesi durumunda operasyonu gerçekleştirmek isteyen bireylerin öncelikle konusunda deneyimli bir burun cerrahı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Uzman cerrah tarafından ameliyat öncesinde gerekli incelemeler gerçekleştirilecek ve kişinin burnunun yapısı değerlendirilecektir.

Tamamen estetik kaygılar ile gerçekleştirilecek burun estetiği operasyonlarının bedelleri sağlık sigortası üzerinden karşılanmaz. Fakat kişinin burunla ilgili yaşadığı solunum zorlukları varsa, bunun yanında sinüs patolojileri de mevcutsa operasyonun maliyetinin bir kısmının sigorta şirketinden karşılanması için başvuru yapılabilir. Başvuru yapılması sigorta şirketinin olumlu yanıt vereceği anlamına da gelmeyecektir.

Burun Estetiği Ameliyatındaki Öncelikler

Burun estetiği operasyonunda kişi ucuza yaptırmaya çalışmaktan daha çok ameliyatın başarısı için çaba göstermelidir. Kişinin ameliyatın sonucunda memnun kalmaması ödenen para düşük olsa da bir anlamı kalmamasına neden olacaktır. Yüzün odak noktasında olan burnun yüzden rol çaldığı, yüzü tamamladığı unutulmamalıdır. Haliyle başarılı bir operasyon hastanın psikolojisini olumlu etkilerken başarısız bir operasyon hastanın psikolojisini olumsuz olarak etkileyecektir. Başarılı burun estetiği için ödenen bedeller inanın kişinin gözüne çok gelmeyecektir. Başarıyla sonuçlanan operasyonlarda hastanın mutlu olması çevresinden gelen olumlu tepkiler sayesinde de mümkün olacaktır.

Burun Estetiği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Burun estetiği operasyonu maliyetlerini farklı unsurlar etkilemektedir. Fiyatı etkileyen en önemli unsur şüphesiz operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahın deneyimi ve alanındaki başarılarıdır. Burun estetiği ameliyatının başarı oranını burun estetiği cerrahının deneyimi büyük ölçüde etkileyecektir. Burun estetiği ameliyatı fiyatını etkileyen faktörlerden birisi de operasyonun gerçekleştireceği hastanenin yeterli tıbbi donanıma sahip olmasıyla beraber ameliyat ekibinin deneyimidir. Hastanenin tıbbi donanımının yeterli olması ve ameliyat ekibinin deneyimli olması da burun estetiği operasyonunun başarı yüzdesini etkileyen detaylar arasında yer almaktadır. Hastanın ameliyat sonrasında %100 başarı sağlanarak memnun olması için tüm bu kriterlerin bir arada olması gerekmektedir. 

Buraya kadar belirttiklerimiz haricinde operasyonda tercih edilen teknikler ve hastanın burnunda gerçekleştirilen işlemler de burun estetiği fiyatları belirlenmesi için önemli olan kriterler arasındadır. Operasyonda burun kemiklerinde kırılma yapılmadan sadece törpüleme işleminin yapıldığı durumlar burnun yeniden şekillendirilmesi için fazlasıyla özen ve dikkat gerektirmektedir. Operasyonun bu şekilde yürütülmesi hem morlukları hem de şişliklerin azaltılmasına, hastanın günlük hayatına çok daha kısa sürelerde dönmesine olanak tanımaktadır. Bu tekniğin tecrübe gerektiriyor olması elbette burun estetiği fiyatları anlamında yükselmeye neden olacaktır. 

Burun estetiği yaptırmak isteyenler fiyat araştırmasından önce deneyimli bir estetik cerrahla iletişim kurmaya dikkat etmelidir. Ameliyatın fiyatı kişi tarafından son aşamada değerlendirilmesi gereken detay olacaktır. Operasyonun sabit bir uygulaması olmadığından, kişiye göre farklı teknikler uygulanması gerektiğinden zaten fiyat alınması için estetik cerrahla iletişim kurulması gerekecektir. Kişinin operasyon sonrasında beklentilerini karşılamayan bir sonuç alması durumunda gerçekleştirilecek olan revizyon burun estetiği operasyonu için ödenecek rakamların çok daha yüksek tutarlara gerçekleştirilecek olması uygulamada fiyat aralığının en son plana atılması gerekliliği için yeterlidir. 

Burun estetiği ameliyatının planlanması ve aşamaları hastalara özel olarak hazırlanmaktadır. İyi bir sonuç elde edebilmek ve sonuçtan memnun kalabilmek adına hastaların burun estetiği cerrahı ile operasyon öncesinde ve sonrasında iyi ve sağlıklı ilişkiler kurmaları oldukça önemlidir. Burun estetiği ile hastanın görünümünün güzelleşeceği, hem hastanın hem de doktorun memnun olacağı sonuçların alınabilmesi için her şeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu detay dahi burun estetiği ameliyatının programının ve aşamalarının hastalara özel olarak gerçekleştirildiği ve fiyat aralıklarının operasyona göre değişiklik göstereceği bilgisini net bir şekilde vermektedir.

Operasyondan olumlu sonuçlar alınabilmesi için hastaların hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında her aşamada burun estetik cerrahı ile iyi ilişkiler, sağlıklı iletişimler kurmaları önemlidir. Burun estetiği sonrasında amaçlanan hastanın görünümünün güzelleşmesi, doktorun ve hastanın sonuçtan memnun kalmasıdır. Bunun sağlanması için dikkat edilmesi gereken tüm detaylar üzerinde durulmalıdır.

Operasyon sonrasında burunda uzun süre sorun yaşanmaması, komplikasyon yaşanmaması adına fiyattan daha çok bahsettiğimiz detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Burun estetiği fiyatı değerlendirmelerde son kriterler arasında yer almalıdır. Operasyonun başarısız olması durumu fiyatın düşük olmasının anlamsızlaşmasına neden olacaktır. 

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737