Karın Germe Estetiği Ameliyat Fiyatları / İstanbul

Image Description

Bu yazı karın germe estetiği ile karın germe fiyatları hakkında bilgiler içermektedir. Karın germe ameliyatı; karın bölgesindeki fazla deri ve yağların alınarak, karnı gerdirme ve yeniden estetik görünüme kavuşturma işlemidir.

Karın germe estetiği hem erkek hem de kadında yapılabilir. Erkeklerde daha çok aşırı kilo alıp verme sonucu, kadınlar da ise buna ek olarak hamilelik sonrası oluşur. Karın estetiği ile fazla yağ, sarkmış, bozulmuş deri alınır ve karın yeniden gergin ve düz bir hal alır. Karın estetiği sonrası belde de incelme olur. Göbek estetiği de denen karın gerdirme işlemi sonrası karın bölgesinin yeniden eski gençlik yıllarında olduğu gibi ince, düz, estetik karın şekli elde edilmeye çalışılır.

Karın Germe Estetiği Ameliyat Çeşitleri Nelerdir?

Hamilelik, aşırı kilo alıp verme, yaşlanma ve daha pek çok etkene bağlı olarak karın alt ve orta bölümünde deri gevşemeleri, yağ birikimi, gebelik ve gerilmeye bağlı çatlaklar ile izler görülebilmektedir. Karın ameliyatları ile gevşemiş olan ve aşırı yağlanmış olan deri tamamen çıkarılmaktadır. Bu operasyona “Estetik Karın Germe (Abdominoplasty) Ameliyatı” denilmektedir.

Genellikle her hamilelikte karında duvarında ve derisinde bozulmalar görülür ve her doğum ile birlikte bu sorunlar artarak devam eder. Karın duvarı ile cildindeki bu şekil ve yapı deformasyonları göbek estetiğinin de bozulmasına yol açmaktadır. Daha sonraki kilo alımının fazla olduğu hamilelikler ile beslenme bozuklukları sonucu oluşan aşırı kilo alıp verme sonucu meydana gelen şişmanlıklar da ise karın bölgesindeki deformasyonların oranı artmaktadır. Karın derisinde erime sonucu boşalmalar ve cilt altı yırtılmalarına bağlı çatlaklıklara eşlik eden sarkmalar meydana gelmektedir.

Karın duvarındaki bağ dokuları gevşeyerek öne doğru çıkık bir hal almakta ve şişkin bir görünüme sahip olmaktadır. Bu noktada tercih edilen karın germe ameliyatları özellikle hamilelik sonrasında oluşan deformasyonların giderilmesi açısından en etkili yöntemdir. Ancak bu ameliyatta kullanılan yöntemler ve teknikler birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle ameliyat öncesinde Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir konu başlığı içerisinde yer alan durumlar hekim ve hasta ilişkisi kurularak yöntem planlanmaktadır.

Karın Germe Estetiği Ameliyatları (Abdominoplasty) 

Estetik karın germe ameliyatları; karın bölgesindeki sarkan ve gevşeyen derinin alınmasını, çatlakların giderilmesini, fazla yağların alınarak karın duvarının gergin bir hal almasını sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi kilo alma ve hamilelik faktörleri ile meydana gelen karın deformasyonlarının neredeyse tümü bu operasyon sonucunda başarılı bir şekilde giderilmektedir.

Estetik karın germe operasyonları 18 yaşını doldurmuş tüm kişiler tarafından tercih edilebilir. Ancak karın germe ameliyatına uygun olup olunmadığı hekim tarafından belirlenmektedir. Özellikle aşırı obez (şişman) olmayanlar, tüm egzersizlere rağmen karın bölgesindeki yağları eritemeyenler, kilo alıp vermeye bağlı olarak karında çatlak ve gevşeme sorunu olanlar, hamilelik sonucunda karın bölgesinde sarkma meydana gelenler bu ameliyata başvurabilirler.

Vücudu ideal estetik görüntüye sahip olmasına rağmen yalnızca karın bölgesinde yağlanma ve kilo problemi olanlar ve operasyon sonrasında kısa bir süre içerisinde hamilelik düşünmeyenler tarafından da rahatlıkla başvurulabilecek bir ameliyattır. Ancak ameliyatın çeşitleri ve uygulanacak yöntemler yukarıda belirtilen şikayetlere ve deformasyonlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Estetik Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir konu başlığı detaylı bir şekilde konu başlığı altında açıklanmaktadır.

Karın Germe Estetiği Ameliyatında (Abdominoplasty) Kullanılan Yöntemler

Karın germe ameliyatlarının planlanmasının yapılmasının asıl amacı hangi yöntemin kullanılıp kullanılmayacağıdır. Bu nedenle Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir konu başlığı ameliyat öncesinde başarı oranı açısından oldukça önemlidir.

Karın germe ameliyatının planlanmasında; yağlanma oranı, cildin sarma seviyesi, gevşeme boyutları, kilo ve karın bölgesindeki yağlanma şekli ile diğer bölgelerdeki yağlanma sorunları incelenmektedir. Bu hususlar göz önünde bulundurularak ameliyatın türü belirlenmekte ve daha gergin bir karın için işlemler başlatılmaktadır. Ayrıca karın bölgesi dışında yaşanılan estetik sorunlar ve kilo problemleri için de farklı tedavi yöntemleri de kullanılabilmektedir.

Karın germe ameliyatlarında kullanılan iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu ameliyat yöntemleri “Mini Karın Germe ve Tam Karın Germe” ameliyatlarıdır. Bu yöntemlerin belirlenirken deformasyonların boyutu ve bulundukları bölgeler dikkate alınmaktadır.

Mini Karın Germe Estetiği Ameliyatı

Karın bölgesindeki deformasyonların ve karın şikayeti oluşturan sorunların olduğu bölge göbek deliği altında ise “Mini Karın Germe Estetiği Ameliyatı” tercih edilmektedir. Göbek deliği altındaki sarkmalar, çatlaklar, gevşemeler ve kasların gevşemesi durumu bu operasyon ile rahatlıkla giderilmektedir. Ayrıca karın kaslarında gevşeme ve ayrılma yoksa başarılı bir sonuç vermektedir.

Mini karın germe estetiği ameliyatları ortalama 1 ile 2 saat kadar süren bir operasyondur. Bu yönteminde göbek deliği etkilenmemektedir. Göbek deliğinin altındaki çatlaklar, sarkmaya ve gevşemeye neden olan yağ ile birlikte deri çıkartılarak alınmaktadır. Daha sonrasında eğer kaslarda gevşeme varsa ve bu gevşeme ortadan kaldırılarak daha gergin bir karın elde edilmektedir.

Tam Karın Germe Estetiği Ameliyatı

Tam karın germe estetiği ameliyatı yukarıda bahsedilen operasyondan tekniğinden biraz daha farklıdır. Tam karın germe estetiği ameliyatlarındaki sorunlar genellikle göbek deliği üstünde yer alan kasların birbirinden uzaklaşmasına bağlı olan gelişmektedir. Bu nedenle bu kasların birbirine yaklaştırılması tam karın gerdirme ameliyatının temel amacıdır.

Tam Karın Germe Estetik Ameliyatı genel anestezi eşliğinde ortalama 2 ile 3 saat süren bir işlemdir. Ameliyat esnasında göbek deliğinin üst kısmı ile kasık bölgesine dikey ya da deformasyonun boyutuna bağlı olarak yatay kesiler atılarak gerçekleştirilmektedir. Bu kesiler sonrasında atılan kesiler doğrultusunda göbek deliğinin üzerinde ve altındaki bölgelerdeki gevşemeler, çatlaklar, fazla yağ ve cilt dokusundaki sarkmalar alınarak gerdirilmektedir. Bu gerdirme işlemi sonrasında daha sıkı bir karın ortaya çıkmaktadır. Karın kaslarının sıkılaşmasına yönelik bu operasyon sonucunda da daha estetik ve vücut yapısına uygun bir gergin karın elde edilmektedir.

İkinci Karın Germe Ameliyatı Karın Gerdirme Estetiği Revizyonu

Karın germe ameliyatı olan kadınlar bazen karın gerdirme estetiği sonrası hamile kalabilirler ve gebeliğin etkisi sonucu karın duvarlarında  yeniden deformasyonlar oluşabilir. Bazen de karın gerdirme sonrası aşırı kilo alıp vermeye bağlı karın derisinde çatlaklar ve karın duvarında sarkmalar şeklinde bozulmalar görülebilir. Bu durumda ikinci karın germe estetiği için ikinci kez karın gerdirme ameliyatı yapılması zorunlu hale gelebilir. İkinci karın germe operasyonları için yapılan işlemler ve ikinci karın gerdirme iyileşme süreci ilk karın germe estetiği ameliyatlarına benzer şekilde olur.

Karın Germe Estetiği Öncesi Neler Yapılır?

Günümüzde pek çok insan hem sağlıklı bir yaşama kavuşmak hem formda ve güzel görünmek hem de vücudunun bazı bölgelerini öne çıkarmak ve kendisini ifade etmek için bazı etkili yöntemleri tercih etmektedir. Bu etkenlerin başında herkesin bildiği üzere spor yapmak gelse de birçok insan etkisini göremediğinden veya bazı nedenlerden dolayı ameliyat masasına yatmayı seçmektedirler. Her iki yöntem ile birlikte kolay bir şekilde kilo verebilir. İşin kilo verme boyutunun yanı sıra en çok merak edilen konulardan bir tanesi de kilo verme işleminden sonra vücutta meydana gelen sarkmalardır. Bu sarkmaları önlemek amacıyla karın germe estetiği ameliyatları tercih edilmektedir. Sizlere bu bölümde Estetik Karın Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler konulardan bahsedeceğiz.

Karın bölgesi formda bir zindelik ve sağlık göstergesi insanın yaşam tarzı hakkında birçok değerli bilgi verebilir. Kilo denilince herkesin aklına gelen ilk bölge karın bölgesidir. Belirli kilolarından kurtulmuş insanlar karınlarında meydana gelen sarkmaları önlemek amacıyla karın germe ameliyatına başvurmaktadırlar. Günümüzde gelişen teknoloji aynı zamanda tıp alanında da oldukça etkisini göstermiş ve bu tür ameliyatlarda insanlar açısından büyük derecede fayda sağlamıştır. Birçok insan meydana gelen sarkma ve problemlerin giderilebilmesi için karın germe ameliyatına başvurmaktadır. Bu yazımızda karın germe ameliyatı ile ilgili olarak sizlere önemli bilgiler aktaracağız. Sizlerde vücudunuzda yaşamış olduğunuz sarkmaları hiç korkmadan ve psikolojik olarak kendinizi hazırlayarak belirli operasyonlar ile giderebilirsiniz. Bu tür ameliyatlar için bilindik ve uzman kişilerden yardım almanız sizler açısından oldukça önem taşımaktadır.

Karın Germe Estetiği Öncesi İdeal Vücut Kilosu

Karın germe estetiği öncesi ameliyatlarından başarılı sonuçlar alabilmek için sizin ve ameliyatınızı yapacak doktorun yapması gereken bazı işler bulunmaktadır. Karın germe estetiği öncesi fazla kilolarınız varsa mümkünse zayıflayarak ideal kilonuza inin ve şişmanlıktan kurtulmaya çalışın. Aşırı kiloları eriterek kendiniz verebilirseniz ne güzel, eğer bunu başaramazsanız bir diyetisyen yardımı ile beslenme rejimi desteği alabilirsiniz. Kilo vermenin ve vücuttaki fazlalıklardan kurtulmanın en kolay basit yolu BESLENME ALIŞKANLIĞINIZI DEĞİŞTİRMEDEN YEMEK PORSİYONLARINI KÜÇÜLTMEK VE ÖĞÜNLERİN ARASINI SIKLAŞTIRMAKTIR. Yani vücudunuzun günlük ihtiyacı olan kaloriden fazlasını almamalısınız.

Karın germe ameliyatı öncesi ideal kilonun herkesin anlayabileceği şekilde belirlemenin en kolay yolu, göbek çevresi ölçüsünün boyun yarısından küçük olması gerektiğinin bilinmesidir. Örnek olarak eğer boyunuz 160 cm ise göbek çevresi ölçünüz 80 cm altında ise yaklaşık olarak ideal vücut ağırlığına sahip olduğunuz söylenebilir.  Fazla kiloları eritmek için aşırı spor yapmak ve abartılı yemek kısıtlamaları insülin hormonu salgılanmasını artırarak kan şekerini düşürüp açlık hissetmenize neden olup işinizi zorlaştıracaktır. Her insan vücudu eşsiz ve benzersiz bir zenginliğe sahip olduğundan, fazla kiloları vermenin doğru yolu size en uygun vücut fizyolojinizi ve yaşam düzenizi bozmayan bir zaman dilimine yayılmış bir sürede aşırı kilolarınızdan kurtulmanızdır. Hızlıca verilen kilolar vücut fizyolojinizi ve psikolojinizi de etkileyerek çabucak tekrar geri alınabilir.

Şişmanlık nedeni olan fazla kilolar eritmenin ve obeziteye yol açan aşırı kiloları vermenin en güzel yöntemi vücudunuzun ve ruhunuzun kabul edeceği bir sürede sabırla ve yavaşça zayıflamaktır. Zamana yayılan kilo verme yöntemi yaşam düzeninizi geliştirir ve alışkanlıklarınızı da iyi yönde değiştirerek kaybedilen fazla kiloların yeniden geri alınmasını da engeller.

Zayıflama ile eritilemeyen karın bölgesi inatçı yağlarından yağ alma tekniği olan “liposuction” ile karın yağlarınızı aldırarak da kurtulabilirsiniz.

Tam karın germe ameliyatlarında karın bölgesinde fazlaca yağ depolanması olması durumunda ilk olarak tüm bel ve karın bölgesine liposuction uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamadan sonra, karnın alt bölümünde yer alan kasık kemikleri arasında çamaşır içerisinde kalacak şekilde kesi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra ise karın deriniz üst bölümde yer alan göğüs kemiğine kadar karından kaldırılmaktadır. Gevşeyen karın kasları ise karın duvarı üzerinde dikilerek sıkılaştırma işlemi yapılır. Karın germe ameliyatları gerek görüldüğü takdirde farklı yerlerden kesi işlemine başlanılarak da yapılabilmektedir. Hem karın hem de bel bölgesinde bu şekilde sıkılaştırma işlemi uygulanmaktadır. Son olarak ise üst bölgede kalan cilt aşağıya doğru çekilerek göbek deliği için yeni bir yuva açılmış olur. Tam karın germe ameliyatları sonrasında göbek ve bel civarınız incelmiş olacak ve daha genç bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Karın germe ameliyatları yaklaşık olarak 2 saat civarında sürmektedir ve genel anestezi yapılarak uygulanmaktadır.

Karın Germe Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?  

Her ameliyatta risk bulunduğu gibi karın germe ameliyatlarında da belirli bir risk mevcuttur. Bundan dolayı eğer sizler de karın germe ameliyatına karar vermiş iseniz, ameliyat öncesi yaşamış olduğunuz gerek fizyolojik gerekse psikolojik tüm sıkıntılarınızı doktorunuz ile paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Karın germe ameliyatından öncesi yapacağınız bu görüşmeler sizleri hem psikolojik olarak rahatlatacak hem de doktorunuza yaşamış olduğunuz sıkıntılar hakkında bilgi vermenizi sağlayacaktır. Karın Germe Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler aşağıdadır.

Estetik Karın Germe Ameliyatı Öncesi Şunlara Dikkat Edilmesi Gerekir:

 • Aşırı Miktarda Aspirin ya da Kan Sulandırıcı İlaçlardan Uzak Durmak

 • Ağrı Kesicileri Fazlaca Kullanmamak

 • Vitamin Haplarını Aşırı Tüketmekten Kaçınmak

 • Midenizi Rahatlatıcı Yiyecekleri Tercih Etmek

 • Sigara İçimini Bırakmak Ø Alkol Kullanımını Bırakmak

 • Obez Hastaların Yeterli Kiloya Ulaşması

 • Ameliyat Öncesi Kabızlığa Yol Açabilecek Gıdalardan Uzak Durmak

 • Psikolojik ve Fizyolojik Olarak Hazır Duruma Gelmek

 • Doktor Tavsiyelerini Uygulamak

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlar karın germe ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken genel ve öngörülen hususlardır, özel problem ve sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka uzman bir doktor yardımından faydalanmanız gerekmektedir. Bu sizlerin hem sağlığınız hem de psikolojik durumunuz açısından oldukça önemli bir konudur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nasıl Geçer?

Karın germe ameliyatından sonra ilk 24 saat hastanede ve karın bölgesinde ilaçlar ile kontrol edilebilen hafif bir gerilim dışında genellikle rahat geçer. Karın bölgesinin estetik güzel bir karın görünüme kavuşması için ameliyat öncesi olduğu gibi operasyondan sonra da bazı konulara dikkat etmek ve size önerilen tavsiyelere uymak gereklidir. Bunun için aşağıda açıklanan uyarılara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Karın Germe Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Karın germe estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken konular olduğu gibi karın germe ameliyatı sonrasında da belirli konulara dikkat etmek gerekir. Bu dikkatiniz sizlerin hem daha çabuk hem de daha sağlıklı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olacaktır.  Doktorunuzdan alacağınız tavsiyeler ile birlikte sizlere vereceğimiz önerilere dikkat etmeniz sağlınız açısından oldukça önemlidir. Sizler için Karın Germe Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenleri aşağıda açıkladık.

Estetik Karın Germe Ameliyatı Sonrası Şunlara Dikkat Edilmesi Gerekir:

 • Doktorun Verdiği İlaçların Düzenli ve Özenli Kullanılması

 • Ani Hareketlerden Kaçınılması

 • Dar Kıyafet Giyiminden Uzak Durulması

 • Karın Bölgesinin Darbeye Karşı Korunmasının Sağlanması

 • Vücuda Yeteri Kadar Sıvı Almak

 • Fiziksel Hareketlerde Dikkatli Davranmak

 • İyileşme Sürecinde Doktor Tavsiyelerine Uymak

 • Psikolojik Olarak Destek Sağlamak

 • Belirtilen Gıda ve İçecekleri Tüketmek

 • Kontrollerin Aksatılmadan Düzenli Olarak Yapılması

Karın germe ameliyatı sonrasında genellikle hastalara thromboz isimli çorap giydirilmektedir. Bunun yanı sıra idrar sondası takılarak karın korsesi eşliğinde iyileşme süreci takip edilmektedir. Uzman doktor kontrolünde geçirilen bu süreç vücudunuzun direncine ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişim göstermektedir.

Karın Germe Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Karın Bölgesinin Estetik Görüntüsünü Bozan Sebepler Nelerdir?

Karın duvarının bozulmasına birçok neden sebep olabilir. Bazen bu etkenler birlikte etkili olurlar. Hamilelikler, Kilo alıp verme, Derinin elastikiyet kaybı, Yaşlanma, karında bozulmaya neden olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Karın duvarı çeşitli sebepler ile bozulmuş, çocuklar yönünden aile planlamasını tamamlamış ve ameliyat olmasında sakınca bulunmayan kişiler karın gerdirme ameliyatı yaptırabilir.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Düz karın ve ince bel, sağlıklı vücudun estetik bir görüntüsüdür. Doğum yapmayı ve kilo vermeyi düşünenlerin bu ameliyatı ertelemeleri önerilir.

Karın germe ameliyatı, genel anestezi altında ve hastanede yapılır. Ameliyat Aşamaları şu şeklidedir:

 • Hasta genel anestezi ile uyutulur ve ağrı duyulmaz.

 • Ameliyat öncesi planlandığı gibi cilt açılır.

 • Fazla deri ve yağ dokusu alınır.

 • Gerekirse işleme “liposuction” eklenir.

 • Deri gerilerek dikilir ve operasyon sonlandırılır.

Karın germe operasyonu yaklaşık 2-3 saat sürer. Bir gün hastanede kalmak gerekebilir. Ameliyat sonu ağrı kesici ilaçlar ile kontrol edilebilen ağrı olabilir.

İki gün istirahat ederek dinlenme önerilir. Üçüncü gün temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bir hafta sonra sosyal hayatınıza ve ağır olmayan aktivitelere dönülebilir. İki hafta sonra işinize başlayabilirsiniz.

Karın Germe İçin Riskli Durumlar Nelerdir?

Karın gerdirme estetiği için; şeker hastalığı, kilo fazlalığı, aşırı sigara içimi ve karın duvarında önceden geçirilmiş operasyon izleri risk oluşturur. Bu durumlarda iyileşme sorunları ile karşılaşma ihtimali normal sağlıklı bireylere göre daha yüksektir.

Karın Gerdirme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın gerdirme ameliyatından sonra, dikişleri zorlamamak ve pansuman yaptırmak, özel korse kullanımına dikkat etmek, doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmak önemlidir.

İki ay boyunca ağırlık kaldırmak gibi karın duvarını zorlayıcı hareketlerden sakınmak gerekir. İki ay özel bir korse kullanılır. İz bikini içinde kalır ve 6-9 ay içinde solarak belirsizleşir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Normal karın germe ameliyatının daha küçük problemler için daha sınırlı alanlarda yapılmasıdır. Bu ameliyatta karın germe ameliyatından farklı olarak, büyük bir deri parçası çıkartılmaz. Gerekli olan noktalardan küçük parçalar alınarak karın bölgesi düzeltilir.

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve ameliyat için uygunluk kriterleri normal karın germe operasyonunu kriterleri ile aynıdır.

Karın Germe Fiyatları İle Mini Karın Gerdirme Estetiği Ameliyat Ücretleri Ne kadardır?

Tam karın germe estetiği ücretleri ile ve mini karın germe fiyatları, bölgedeki problem derecesi ve liposuction gibi yağ alma tedavilerinin işleme dahil edilip edilmeyeceğine göre değişiklik göstermektedir. Karın germe ameliyatları konusunda en iyi ücret bilgisi, karın germe adayını ameliyat edecek doktor tarafından muayene edilerek yapılacak ameliyat içeriğine ve şekline göre verilebilir.

Karın Germe Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Karın germe estetiği sonrası iyileşme ilaçlar ile hızlandırılamayan ve sabır zaman isteyen bir dönem gerektirir. Lütfen karın estetiği işleminizin en iyi haline ulaşması için kendinize zaman tanıyın ve doktorunuz size önerileni uymaya özen gösterin.

Karın Germe Estetiği sonrası karın gerdirme ameliyatı yaptıran insanların, operasyon bitiminden tam iyileşmelerinin sonuçlanmasına kadar dikkat etmeleri gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Doktorunuzun size tavsiyelerine uymanız iyileşmenizi kolaylaştıracak ve karın gerdirme sonrası olası riskleri azaltacaktır.

Karın germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci operasyonun hemen bitiminden itibaren başlamaktadır. Karın estetiği ameliyatı bitince hemen uyandırılırsınız ve olayın farkında olursunuz. Ameliyat sırasında içeride olabilecek kanları dışarı almak için karın alt bölgesine iki adet negatif basınç uygulayan iki diren yerleştirilir. Yine karın duvarını destekleyen pansuman ve çıt çıtlı medikal karın korsesi giydirilir. Ameliyat öncesi ameliyattan sonra idrar yapmanızı kolaylaştıracak istirahat etmenize imkan verecek idrar sondası takılır. Bunlara dikkat etmeli, korseyi çıkarmamalı, direnleri ve sondayı çekmemelisiniz. Bunlar iyileşme durumunuza göre mümkün olan en kısa süre alınacaktır.

Ameliyat sonrası istirahat için odanıza alınırsınız. Hastanede odasındaki yatağınıza alınınca karın bölgesindeki gerilimi azaltmak için dizlerinizin altına yastık konur ve gövdeniz biraz yukarı kaldırılır. Dizleri karına doğru çekerek göğüs kafesini kaldıracak şekilde bu pozisyonda yatmanın amacı, ameliyat sırasında gerilen karın kasları ve karın derisindeki direnci azaltmak böyle daha az ağrı hissedilmesini sağlamak ve daha rahat nefes almanıza imkan vermek içindir.

Ameliyat sonrası ilk hafta operasyon bölgesinde hafif ağrı meydana gelebilir, bu durum için ağrı kesici kullanılmakta ve bu ağrılar 4-7 gün arasında geçmektedir. Ameliyat sahasında yanma hissi ve kaşıntı sık görülen rahatsızlıklardır.

Karın Germe Estetiği Sonrası İlk 6 saat Dikkat edilmesi Gerekenler

 • Ameliyatın ilk saatleri ameliyat sırasında karın bölgesine yapılan lokal anestezi ilaçları nedeniyle genellikle rahat geçer.

 • Karın bölgesindeki gerilim ve anestezi ilaçları etkisi ile halsizlik ve ilaçlar ile bulantı olabilir.

 • Karın germe ameliyatından sonra size verilen anestezi ilaçları nedeni ile sindirim siteminiz tam sağlıklı çalışmadığı için ilk 4 saat hiçbir şey yiyip içememelisiniz. Size açılan damar yolundan ihtiyacınız olan sıvı verilerek destekleneceksiniz. Dudaklarınızda kuruluk olursa ıslak bir mendil ve peçete ile dudaklarınızı ıslatabilirsiniz ama ilk dört saat ve gaz çıkarıncaya kadar su içmemeli ve yemek yememelisiniz.

 • 4 saatten sonra su içmenize ve sıvı gıdalar almanıza izin verilir. Ameliyattan 6 saat sonra yemek yemenize izin verilir. Beslenmeye yavaş yavaş sıvı gıdalar ile başlamanız önerilir. Gazlı yiyecek ve içeceklerden, kabızlık yapan besinlerden uzak durmalısınız.

Karın Germe Estetiği Sonrası İlk 24 saat Dikkat edilmesi Gerekenler

 • Karın germe ameliyatının 6 saatinden sonra iyileşme durumunuza göre personel ve hemşirelerin yardımı ile yatağınızdan kaldırılarak yürütülürsünüz.

 • Kendinizi iyi hissedip destekle tuvalete gidebileceğinize karar verilince idrar sondanız çekilir.

 • Direnlerinizden gelen kanların dökülürken bir yere ne kadar döküldüğünün not edilmesi gerekir. Ayrıca direnlerin negatif basıncının sürekli aktif olduğundan emin olmalısınız. Yanınızda bir yakınız varsa direnleri kontrol edip basınç düşerse hemşirenin uyarılması, gerekirse nasıl yapılacağının size gösterilerek işlemin yakın takibi sağlanmalıdır.

 • Eğilip kalkarken diz eklemleriniz kullanmalı ve karın içi basıncın artmamasına dikkat etmelidir.

 • İlk kontrolünüz doktorunuzun önerisine göre 1 gün sonra yapılacaktır ve direnlerden gelen kan miktarı azalmışsa direnler çekilir. Bu işlem sırasında fazla rahatsızlık duymayacaksınız. Direnler bazen biraz daha uzun birkaç gün yerinde bırakılabilir.

 • Ameliyattan sonra ilk gün doktorunuzun izni ile ilk kontrol gününüz belirlenerek hastaneden tabur olarak evinize gidebilirsiniz.

Karın Germe Estetiği Sonrası İlk 1 Hafta Dikkat edilmesi Gerekenler

 • Büyük ve küçük tuvaletinizi yaptıktan medikal korsenizin alt kısmında bulunan çıtçıtların kapatılmasına dikkat etmelisiniz, bunu siz yapamazsanız bir yakınızdan yardım istemelisiniz.

 • Doktorun verdiği ilaçları düzenli ve size tarif edildiği şekilde kullanmalı, endişe duyduğunuz ve anlamadığınız her durumu doktoruna danışmalısınız.

 • Kabızlığı engellemek için yeterli miktarda sıvı almalısınız ve sıvı içeriği fazla gıdalar almaya dikkat etmelisiniz. MUZ DIŞINDA, KABIZ VE GAZ YAPMAYAN POSALI MEYVELERDEN YİYEBİLİRSİNİZ.

 • Enfeksiyon gelişimini engellemek için pansumanınızın kuru ve temiz tutulmasına özen göstermelisiniz.

 • İlk 1 hafta evde yatarken hastanede olduğu gibi dizlerinizin altına yastık koyarak yatmanız karın gerilimini azaltarak iyileşme sürecinin daha rahat geçmesini sağlayacaktır.

 • İkinci kontrolünüz pansumanlarınızın açılması için doktorunuzun önerisine göre 2 ile 5 gün arasında yapılacaktır. Eğer ilk gün direnler alınmamışsa bu kontrolde alınız ve pansumanınız açılır. Korsenizi kullanmaya devam edeceksiniz.

 • İkinci kontrolünüzden sonra eğer doktorunuz uygun görürse duş almanıza izin verebilir.

 • Yaralar kendiliğinden eriyen dikişler ile içeriden kapatıldığından DİKİŞ ALDIRMAYA İHTİYACINIZ OLMAYACAKTIR.

 • Karın estetiği ameliyatının ilk haftası vücudunuzu sıkan ve terleten dar kıyafetlerden uzak durmalısınız.

Karın Germe Estetiği Sonrası İlk 1 Ay Dikkat edilmesi Gerekenler

 • Karın germe estetiği sonrası ilk 1 ay boyunca gaz yapıcı yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Ayrıca sizi kabız yapabilecek beslenme tarzından uzak durmalı ve karın içi basıncını artıracak ıkınma, karını düzleştirme gibi hareketlerden sakınmalısınız.

 • Karın bölgesinde şiddetli geçmeyen ağrılar ve şişlik olması durumu doktora danışılmalıdır

 • Yara iyileşme durumunuza göre doktorunuz 2. Haftadan itibaren havuza ve denize girmenize izin verebilir.

 • Ameliyatın 2.haftasından sonra karın bölgesine masaj yapabilirsiniz.  Ayrıca iyileşmenize destek olacak yardımcı estetik uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

 • Operasyondan sonra izin iyi iyileşmesi için doktorunuzun vereceği iz kremini size tarif edildiği şekilde ve sürede kullanmalısınız.

 • Karın basıncını artıran ağırlık kaldırma ve ıkınma gibi karın duvarını zorlayıcı işlerden karın estetiği ameliyatı sonrası ilk 3 ay uzak durmak iyi olacaktır.

Karın Germe Estetiği Sonrası Sosyal Hayata Dönme

 • Mini karın germe estetiği sonra aynı gün, tam karın germe estetiği sonrası birinci gün hastaneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz.

 • Mini karın erme ameliyatından 6 saat sonra, tam gerin germe estetik ameliyatının ertesi gün tuvalet ve yemek gibi temel ihtiyaçlarınızı yardımsız kendiniz karşılayabilirsiniz.

 • Mini karın germe estetiği ardından ertesi gün oturarak karında televizyon izleyebilir, bilgisayar başında vakit geçirebilirsiniz. Evde dolaşabilirsiniz.

 • Tam karın germe estetiğinde ise karın bölgesinde gerilim oluşturmadan ameliyatın 2. Günü oturarak televizyon izleyip, bilgisayar masasında kısa süreli oturmalar yapıp kitap okuyabilirsiniz.

 • Mini karın estetiğinden 1 gün sonra, tam karın germe ameliyatından iki gün sonra fazla yorucu olmayan kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.

 • Mini karın germe estetiği sonrası 3. Gün dışarı çıkıp park ve AVM lerde kısa yürüyüşler yapabilirsiniz

 • Tam karın germe ameliyatı sonrası 4. Gün parka çıkabilir ve kısa mesafeli yorucu olmayan ve karın kaslarını zorlamayan faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

 • Tam ve mini karın germe estetiğinin 1. Haftası fiziksel güç gerektirmeyen sosyal hayatına dönebilirsiniz.

Karın Germe Estetiği Sonrası İşe Ne Zaman Başlanabilir

 • Mini karın germe estetiği sonrası ofis işlerine ameliyatın 5.günü başlanabilir.

 • Tam karın germe estetiği sonrası ameliyatın 1.haftasında fazla yorucu olmayan işlere başlanabilir.

 • Tam karın germe ameliyatı olan biraz daha aktif işlerde çalışan kadınların mümkünse işlerine karın basıncını artıracak hareketlerden sakınmaları şartıyla operasyonun 10.gününden sonra izin verilir.

 • Ikınma ve ağırlık kaldırma gibi zorlayıcı işlerde çalışanların karın germe estetiği sonrası mümkün olduğunca işlerine geç başlamaları iyi olacaktır. İzinlerini, yaşam tarzlarını göz önünde bulundurarak ameliyat tarihi ve ameliyattan sonra dinlenme sürelerini buna göre belirlemeleri gerekir.

 • Karın estetiği sırasında kasları dikilerek karnı gerilen ve böylece belde de incelme sağlanan bayanların ilk 1,5 ay boyunca karnı destekleyen medikal korselerini kullanmaları ve karın içi basıncı artırarak karın duvarında zorlanmaya neden olan fiziksel aktivitelerden sakınmaları şiddetle tavsiye edilir. Bunun için kabız olmayacak beslenme tarzı saylayan sıvı gıdalar alınmalı, gazlı içeceklerden ve gaz yapıcı gıdalardan uzak durulmalıdır.

Estetik karın germe ameliyatı sonrası karın gerdirme yaptıran insanların 3 ay boyunca ağır fiziksel güç gerektiren spor yapmaması önerilir. Özellikle ağırlık kaldırmayı gerektiren sporlardan kesinlikle kaçınmalıdır.

Karın operasyon sonrası ideal şeklini 6 ay sonra alacak ve ameliyata bağlı şişlikler kaybolacaktır.

Dikiş izlerinin iyice belirsiz hale gelmesi kişilere göre farklılık gösterir. Karın germe ameliyat izlerinin tam iyileşerek daha az dikkat çekecek hale gelme süresi insanların yara iyileşme hızına ve kalitesine göre 1 sene ile 2 yıl kadar zaman almaktadır.

Karın germe estetiği sonrası kalan izler insanı rahatsız edecek boyutta ve şekilde değildir. İzler beyaz bir çizgi şeklinde iç çamaşırın altında gizlenebilecek biçimde planlanarak yapılmaktadır. Karın estetiği dikiş izlerinin kaybolması ile birlikte tüm iyileşme süreci tamamlanmış olacaktır.

Karın Germe Estetiği Ameliyat Fiyatları Ne Kadardır? 

Karın germe estetiği olacak insanların yaptıkları en sık hatalardan biri; karın germe estetiği ameliyatını yapacak doktorun kişisel beceri, bilgi, tecrübesini dikkate almadan karın germe estetiği ameliyatının fiyatı ile ilgilenmeleridir. Hayatta bir kez yaşanan karın germe estetiğin fiyatından önce ameliyatın sonucu düşünülmelidir.

Karın Germe Estetiği Ücreti, ameliyatı yapacak doktoru seçmede önemli bir kriterdir ve en sık hatanın yapıldığı aşamadır. Karın germe estetiği olacakların yaptıkları en önemli yanlış; estetik cerrahinin hasta tatmini yüksek ameliyatlarından olan biri karın germe estetiği ameliyatları, uygun teknik ile tecrübeli ellerde yapılmadığı zaman hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Öncelikle fiyat kriterine bakmak işin ciddiyetini anlamamak ile ilgili bir durumdur. Bunu en basit şekilde açıklamak gerekirse; herhangi bir eşya satın alırken bile, önce beğenirsiniz ondan sonra fiyatını öğrenirsiniz, eğer beğenmez iseniz fiyatını sormazsınız bile.

Karın germe estetiği fiyatları ile ilgili her gün internette; karın germe fiyatları, karın gerdirme ameliyatı fiyatları, karın estetiği fiyatı, karın germe ameliyatı fiyatları ne kadardır, estetik karın germe ameliyatı ücretleri, karın germe fiyatı, karın ameliyatı ücretleri, mini karın germe estetiği fiyatları, mini karın germe ameliyatı fiyatları, mini karın düzeltme ameliyatı ücretleri, karın estetiği ne kadar, karın ameliyatı kaç para, karın estetiği ameliyatı ne kadar tutar, karın ameliyatı kaça yapılır, en iyi karın estetiği fiyatları, en uygun karın estetiği ameliyatı fiyatları, göbek estetiği ne kadar, karın estetiği ücreti içeren fiyat kampanyaları, mevsimsel ücret içeren karın estetiği indirimleri, yıllara göre karın estetiği fiyatları, hastaneler karın estetiği fiyatları, doktor karın estetiği fiyatları, İstanbul'da karın estetiği fiyatları, estetik karın fiyatları, göbek estetikleri fiyatı, karın derisi sarkması ameliyatı fiyatı, karın derisi çatlakları düzeltme ücretleri, karın cildi izleri düzeltme fiyatları, göbek sarkması düzeltme ücreti şeklinde binlerce arama yapılmaktadır.

Karın germe estetiği fiyatları, karın germe ameliyatını yapan doktora, ameliyatın yapıldığı hastaneye, karın estetiğinin yapıldığı şehre, karın germe ameliyatında kullanılan malzemelerin kalitesine, ameliyat sonrası takılan medikal korsenin kalitesine göre farklılık gösterebilir. Estetik ameliyatları maddi yönden değerlendirmek zordur. Çünkü bunlar doktorlara göre değişen, özel bilgi ve beceri gerektiren sanatsal işlemlerdir. Ameliyat olan insan da benzersiz ve eşsiz bir varlıktır. Buradan çıkan sonuç şudur, aynı kişiyi farklı doktorlar ameliyat ettiği zaman sonuçlar farklı olacağı gibi aynı doktorun farklı hastalarının da sonuçları farklı olur.

İstanbul da şu temel hesaplama size karın germe estetiği fiyatının ne kadar olacağı hakkında yaklaşık bir fikir verebilir. Doktorun ofis giderleri ameliyata en az 2 bin lira kadar etki eder. Hastane masrafları da yaklaşık iki bin liradan başlayıp beş bin liraya kadar çıkabilir. Bunların üstüne doktorun el emeğini üstüne eklerseniz yaklaşık bir göbek estetiği ile karın germe ameliyatı fiyatı fikri edinmiş olursunuz.

Karın germe fiyatları, yapılacak karın germe ameliyatı tekniğine göre de farklılıklar gösterir. Örneğin yalnız 45 dakikada biten mini karın germe estetiği fiyatı ile iki 3 saat kadar sürebilen tam karın germe estetiği ücreti karşılaştırılacak olursa mini ve tam karın germe estetiği ameliyatlarının fiyatlarının farklı olacağı açıktır.

Karın germe estetiği fiyatı konusunda en iyi ücret bilgisi karın germe estetiği adayı muayene ederek verilebilir. Karın germe ücreti hakkında sizi ameliyat edecek estetik cerrahınız; sizin için düşündüğü karın germe ameliyat tekniği, önerdiği medikal korsenin markası, kalitesi hakkında detaylıca bilgilendirecektir. Ayrıca ameliyat olacağınız hastane ve masrafları, karın germe ameliyatı sonrası kullanmanız gereken korsenin fiyatı ve karın germe ücretine dahil olup olmadığı hakkında bilgi verecektir.

Karın Germe Ameliyat Fiyatı konusunda en uygun ücret bilgisini karın estetiği işleminizi yapacak estetik cerrahınız sizi muayene ederek verebilir. Doktorunuza karın germe görüşmeniz sırasında; muayene ücreti var mı?, ameliyat sonrası kontroller ücretli mi? vb. aklınıza gelen her şeyi sıkılmadan net ve açıkça anlayacak şekilde sormalısınız. DOKTORLAR SİZİ YARGILAMAZ VE SUÇLAMAZLAR; olduğunuz gibi kabul ederler. Eğer sizi tam bilgilendirip aydınlatırlarsa karar vermenizi kolaylaştırır ve sizi mutlu etmekten sizin kadar kendileri de mutlu olur.

Kararınızın hayatınıza güzellikler katması dileğiyle…

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737