Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirme

Image Description
meme dikleştirme ve emzirme

Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme ve Süt Verme

Göğüs dikleştirme sonrası süt verme işlevinin korunması seçilen tekniğe ve memenin sarkıklığına göre değişir.

Göğüs ameliyatları sonrası bebek emzirme yapılan meme ameliyatı türüne göre farklılık gösterir. Meme silikonu ile Göğüs büyütme sonrası emzirme işinde neredeyse hiç bir sorun olmazken, göğüs sarkması olan meme dikleştirme ameliyatları sonrası çocuk emzirme çoğu zaman mümkün olur. Büyük göğüsler için yapılan meme küçültme ameliyatı sonrası ise ameliyat tekniğine göre bebek emzirme durumu değişir.

Hafif Göğüs Sarkması Durumunda Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme

Hafif biraz göğüs sarkması olan meme kaldırma estetiği sırasında meme dokusu ve süt kanallarının korunması ve göğüs ameliyatı sonrası genellikle emzirme işlevinin devam etmesi beklenir. Böyle göğüs kaldırma ameliyatları sonrası bebek emzirme mümkün olabilir ama süt verimi düşebilir. En doğru yol bu konuda endişeleri olanların göğüs kaldırma ve dikleştirme estetiklerini aile planlaması sonrasına bırakmalarıdır.

Fazla Göğüs Sarkması Durumunda Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme

Fazla aşırı bir meme sarkması olan göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında, meme dokusu çıkarılmasa da bu dokuların yukarı taşınması ile süt kanalları zarar görebilir. Süt kanalları işlevini kısmen veya tamamen kaybedebilir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatında bebek emzirme konusu ile ilgili garanti verilemez. Hamile kalıp çocuk doğurarak emzirmeyi isteyenlerin, meme dikleştirme ameliyatını ertelemeleri en doğru yaklaşımdır.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Büyükdere Caddesi NO: 24 Hukukçular Sitesi Daire NO: 20 Şişli / İSTANBUL

0532 301 1737