Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Image Description
Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun estetiği ya da bir diğer adı ile rinoplasti, kozmetik cerrahi bölümünde en zor ameliyat olarak ele alınmaktadır. En ideal ve en iyi burun estetiği sonucunun elde edilmesinde etkili unsur iyi bir burun cerrahından geçmektedir. Yani Burun Estetiğinde Doktor Seçimi sonrasında iyi bir burun cerrahı ile iyi bir burun ameliyatının sonucunu elde etmek mümkündür. Bu nedenle iyi bir burun estetiğinin anahtarının iyi bir cerrahtan geçtiğini söyleyebiliriz. Bu noktada da doktor seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunun da altı çizilmelidir.

Burun estetikleri genellikle estetik sorunların yol açtığı şekil bozuklukları nedeni ile tercih edilmektedir. Ancak bazı durumlarda yapısal ve işlevsel bozukluklar da bu tabloya eşlik edebilmektedir. Bu nedenle estetik ameliyat öncesinde hekimin ameliyatla ilgili ve hastanın beklentilerinin karşılanması noktasında tüm değerlendirmelerin en üst seviyede yapılması gerekmektedir. Böylece burun ameliyatı sonrasında başarısızlık oranlarının düştüğünü söylemek mümkündür.

Burun Estetiği için Doktor Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Burun estetiği yaptırmaya karar veren her bir hastanın ilk olarak buruna yapılacak olan müdahale sonrasında yüz güzelliğinin direkt olarak etkileneceğini bilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Burun Estetiğinde Doktor Seçimi aşamasında çok fazla titiz ve dikkatli olunmalıdır. Yani doktor seçimi diğer tıbbi operasyonlarda olduğu gibi estetik operasyonlarda da önemli kararların verilmesi açısından oldukça ciddi bir tercihtir.

Yüzün tam orta hattında yer alan burun bir estetik operasyon işlemi için hekime emanet edilmektedir. Bu operasyon sonrasında elde edilecek başarı oranı ise tamamen hekimin uzmanlığına ve tecrübesine dayanmaktadır. Böylece işlem sonrasında kişinin kendini mutlu edeceği bir görünüme kazanabileceğini söyleyebiliriz. Bu aşamada da burun estetiği operasyonları için doğru doktor tercih etmek için birtakım püf noktaları özenli bir şekilde değerlendirmek gerekmektedir. İlk olarak burun estetiği yaptırmaya karar veren kişilerin bu operasyonlarda belli bir başarı elde etmek hekimi bulmaları için araştırma yapmaları gerekmektedir.

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi yapılırken doktorların yapmış oldukları burun ameliyatlarının referanslarını incelemek alternatif bir yoldur. Özellikle bireysel seçimler yaparak bu referansların incelenmesi önerilmektedir. Bilinmelidir ki estetik operasyonlar öznel yani spesifiktir. Bu nedenle doktor seçimi yapılırken burun operasyonlarının ne kadar spesifik olduğunu incelenmelidir. Unutulmamalıdır ki her bir uzmanlık alanında yan dallar ve üst ihtisaslar bulunmaktadır. Bu nedenle her plastik cerrahi uzmanının burun estetiğinde uzman ve tecrübeli olduğunu söyleyemeyiz.

Burun estetiği ameliyatları ileri düzeyde uzmanlık ve spesifik bir yaklaşım isteyen operasyonlardır. Özellikle burun estetiği yapacak olan doktorların burun ve sinüs hastalıkları hususunda üst düzeyde bilgiye, birikime ve tecrübeye sahip olup olmadığı geçmiş operasyonlar incelenerek değerlendirilmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki burun ve sinüs hastalıkları konusunda üst düzeyde bilgili olması yeterli değildir. Çünkü bu operasyonlarda ele anılacak en önemli nokta burun estetiğidir.

Estetik operasyonlar arasında en sık tercih edilen burun estetiği operasyonlarının diğer operasyonlarda olduğu gibi bir takım riskleri bulunmaktadır. Özellikle ameliyat sonrasında burnun şeklini beğenmeyen hastalar olduğu gibi revizyon adı verilen düzeltme ameliyatlarına da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle burun estetik ameliyatlarında Burun Estetiğinde Doktor Seçimi hususunun önemini bir kez daha ifade etmek mümkündür.

Özetle ifade etmek gerekir ise; burun estetiği ameliyatı olmaya karar veren hastaların doktor seçimi yaparken öncelikli olarak burun yapısı ve fonksiyonları hakkında tecrübeli olup olmadığına bakması gerekmektedir. Burun ile ilgili neredeyse tüm hastalıklar hakkında bilgi birikimine sahip olan doktorlar tarafından yapılan hem estetik hem de fonksiyon bozukluklarına dayalı operasyonların başarı oranları oldukça yüksektir. Yalnızca estetik değil burun ile ilgili cerrahi veya cerrahi olmayan teknikleri yakından takip eden doktorların düzeltme olarak adlandırılan revizyon ameliyatlarına ihtiyaç duymadan hasta memnuniyetini sağladıklarını söyleyebiliriz.

Unutulmamalıdır ki estetik ameliyatlarında elde edilen başarısızlıkların çoğunluğu hasta hekim ilişkisinin eksikliğinden meydana gelmektedir. Özellikle hastaya ameliyat öncesinde operasyonun detayları hakkında bilgi aktarılmaması işlem sonunda kişinin hayal kırıklığına uğramasına yol açmaktadır. Bu nedenle operasyon öncesinde ilk olarak hastanın operasyondan beklentilerini açıkça ifade etmesi gerekmekte ve bu ifadeler doğrultusunda hekim operasyonu planlamaktadır. Buna bağlı olarak yapılan her bir operasyon sonrasında sargıların çıkarılması ile birlikte iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından hasta memnuniyetinin en üst seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737