Burun Estetiği Olma Hakkında Bilinmesi Gerekenler / İstanbul

Image Description

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir? 

Rhinoplasty denen Burun Estetiği, burnun şeklini daha iyi olacak biçimde güzel yönde değiştirme ile daha rahat burun solunumu için tıkanıklığı açma gibi etkileri olan ameliyat edilen buruna özgü yanlar içeren ve burun operasyonu yapan doktora has özellikler taşıyan çok sık yapılan estetik ameliyatlardandır.

Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?

Burun estetiği ile burun tıkanıklığına çözüm sağlanabilir, önceki burun ameliyatları ve burun darbelerine bağlı bozukluklar ikinci burun ameliyatı estetiği ile düzeltilebilir, burun kemiği yamukluğu ve eğrilikleri düzeltilebilir, burun kıkırdağı kayması ve eğrilikleri düzeltilebilir, büyük burun küçültülebilir, küçük burun büyütülebilir, uzun burun kısaltılabilir, kısa burun uzatılabilir, dar ince burun genişletilebilir, geniş burun inceltme ve daraltma yapılabilir, düşük burun ucu kaldırılabilir, burun kemeri alınabilir, burun delikleri küçültülebilir, burun tıkanıklığı yapan burun etleri alınabilir, yüzüne en uygun burun şekli en güzel ideal biçimde doğal burun görünümü sağlayacak tarzda yapılabilir, burun görünümü ve solunumu ile ilgili bütün sorunlar estetik burun ameliyatları ile düzeltilebilir.

Estetik Burun Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Burun görüntüsü iyi olmayan ve bu durumdan rahatsız olanlar ile burundan nefes alma sıkıntısı olan ve bunu düzelttirmek isteyen ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı insanlara burun estetiği burun ameliyatı uygulanabilir.

Burun Estetiği Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği operasyonu kadınlarda 17 yaşa girince (aile izni ile) erkeklerde 18 yaşını geçmiş ise bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı herkese yapılabilir.

Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aspirin, E vitamini gibi kanı sulandırıcı ilaçlar en az 5 gün önceden kesilmelidir. Kullandığınız diğer ve alışkanlıklarınızı doktorunuza söylemelisiniz.

Burun ameliyatınızı yapacak doktoru seçerken yanında kendinizi iyi hissettiğiniz, güvendiğiniz ve sorunlarınızı rahatça anlatabildiğiniz bir doktor olasına gayret edin.

Burun Estetiği Ameliyat Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Doktorunuz sizi dinler, beklenti ve isteklerinizi anladıktan sonra size olabilecek en iyi seçenekleri sunar. Ameliyat öncesi yapılan burun tasarımı ile muhtemel sonuçlar ve riskler konusunda sizi aydınlatır.

Burun Estetiği Ameliyatının Riski Var Mıdır?

Bütün cerrahi girişimler küçük de olsa bir risk taşır. Ameliyat öncesi sağlık hikayeniz araştırılarak ve kan testleri ile bu risk en aza indirilmeye çalışılır.

Burun Estetiği Ameliyatının İkinci Operasyon Riski Var Mıdır?

Meslek hayatım boyunca kendi yaptığım binlerce burun estetiği operasyonları sonrasında yaklaşık %5 oranında rinoplasti revizyonu olarak adlandırılan ikinci burun ameliyatı gerçekleştirdim.

Burun Estetiği Revizyonu Neden Gerekir?

Burun estetiği revizyonlarının büyük çoğunluğu iyileşme sorunlarından az bir kısmı da erken dönemde alınan darbelerden kaynaklanır.

Burun Tasarımı ile Ameliyat Sonu Görünüm Aynı Olur Mu?

Doktorunuz daha önce burun ameliyatı olan insanların burun estetiği öncesi ve burun ameliyatı sonrası burun resimleri örneklerinin yanında size özel  burun estetiği tasarımı yaparak da ayrıntılı şekilde bilgilendirir. Ameliyat öncesi yapılan Burun Tasarımı Örnekleri ile Burun Estetiği  Sonrası Burun Görünümü büyük oranda benzerlik taşır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nerede Yapılır?

Burun estetiği operasyonu hastanede, anestezi doktoru ve ekibi ile genel anestezi eşliğinde uyutularak tam hijyenik ve steril bir ortamda estetik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Ameliyatını Kimler Yapabilir?

Burun estetiği ameliyatı Estetik Plastik Cerrahi Uzmanları ile Kulak Burun Boğaz Doktorları tarafından yapılmaktadır. Burun estetiği estetik cerrahinin en özellik ameliyatlarındandır. Burun estetiği yapan doktorların hem burun şeklini  hem de burun solunumu işlevini düzeltebilmesi gerekir. Burun estetiği ve burun solunum müdahalesi birbirini tamamlayan ayrılmaz bir bütündür. Parçalanmış, kırılmış, eğilmiş, deformasyona uğramış bir burnun şeklini estetik ile düzeltmeden burun solunumunu açma şansınız olmaz. Ameliyat ettiğim binlerce burun operasyonlarının yaklaşık beşte biri daha önce yetersiz burun solunum müdahaleleri ile veya abartılı estetikler burun ameliyatlarından oluşuyordu.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl yapılır?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında siz uyurken yapılır. Genel anestezi de damardan verilen ilaçlar ile uyutulursunuz ve işlem bitmeden uyandırılmazsınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği ameliyatı burunda yapılacak işlemlere göre farklılık gösterse de genellikle 2 saat kadar sürmektedir. Genel anestezi ile uyutulduğunuz için zaman durmuş gibi algılanır. Aynen akşam yatıp sabah kalkmada olduğu gibi  işlem süresi göz açıp kapayıncaya kadar 2 dakika gibi kısa bir anda bitmiş gelir.

Burun Estetiği Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Burun estetiğini olmuş ve burun ameliyatını kendim yaşamış bir insan olarak işlem sırasında ağrı ve acı duymazsınız diyebilirim. Ameliyat sonrasında alın bölgesinde iki gün kadar hafif bir dolgunluk hissi olabilir.

Burun Estetiği Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Ameliyattan 4 saat sonra genellikle temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bir gün sonra hafif günlük yaşantınıza, üçüncü gün hafif günlük işlerinize başlayabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Kanama Oluyor Mu?

İlk iki gün hafif bir sızın şeklinde kanama olur. Kanama açık kahverengi hal alarak her geçen gün azalır. Kanamalar bazen normalden fazla ve uzun sürebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Morluklar Olur Mu?

Göz çevresinde morluklar özellikle ince ve hassas derililerde % 30 oranında görülür. Bu iki üç hafta içinde kendiliğinden düzelir.

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hayatınızda bir kez yaşadığınız bu özel ameliyat sonunda kendinize zaman ayırmalı ve sabırlı olmalısınız. Yüzünüzü bir ay güneşten, burnunuzu da iki ay darbelerden korumalısınız. Koşmak, yüzmek, öne eğilmek gibi kan basıncını arttıran aktivitelerden birkaç ay uzak durmalısınız.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Burun estetiği fiyatları estetik doktorlarının burun ameliyatına verdiği önem ve burun ameliyatı olan insanların burunlarına verdiği değer ile ilgili bir durumdur. En Uygun Burun Estetiği Fiyatı size en iyi estetik burun ameliyatı sonucunu sağlayan sizi en çok mutlu eden burun estetiği operasyonu için ödediğiniz para miktarı kadardır. Size en iyi burun estetiği fiyatını ameliyatınızı yapacak doktor burnunuzu muayene ederek burunda yapılacak işlemlere göre verebilir. 

Burun Ameliyatı Fiyatları Neden Farklıdır?

 Burun Estetiği Fiyatları, burun ameliyatını yapan doktora, burun operasyonun yapıldığı hastaneye, burun estetiği adayının burnundaki sorunun derecesine göre değişebilir. Estetik Burun Ameliyatı Fiyatlarını araştırırken çok düşük burun estetiği ücreti ile karşılaşılabildiği gibi size göre çok yüksek burun ameliyat fiyatı teklifi de alabilirsiniz. Burun ameliyatları arasındaki bu astronomik fiyat farkları kafa karışıklığına neden olabilir.

Şundan hiç endişe etmeyin, hangi doktora kaça burun ameliyatı olursanız olun doktorunuz sizin için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır. Bununla birlikte burun estetiğinizi yapan doktorun tecrübe maharetine göre sonuçların da farklı olacağı açıktır. Bu yüzden burun estetiği olacak insanların yaptıkları en büyük hata doktorun kişisel beceri ve deneyimini dikkate almadan fiyata odaklanmalarıdır. Beğenmediğiniz bir burun estetiğinin ne değeri olur sizin için bunu iyi düşünmek gerekir.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737