Dudak Dolgusu -Dudak Kalınlaştırma

Image Description
dudak dolgusu

 

Dudak dolgusu ile dudak kalınlaştırma en çok yapılan günü birlik estetik uygulamalar arasındadır. Dolgun dudaklar bayanlarda arzulanan bir durumdur. Dudaklar yüzde gözlerden sonra en çok dikkat çeken organlardır.

Günlük yaşantımızda konuşurken ve yemek yerken en çok kullandığınız organların başında gelir. Bir çok kadın dolgun dudaklara sahip olmayı istemektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Eğer hyalüronik asit ile dudak dolgusu planlanmış ise dudaklara ağrı duyusunu azaltan bir krem sürülür. Etkinin oluşabilmesi için 15 ile 20 dakika kadar beklemek gerekir. Hyalüronik asit dolgu maddesi dolgunluk ve gergin görünüm istenen bölgelere küçük iğneler ile gerektiği kadar verilir. Uygulama yaklaşık 5 dakika kadar sürebilir.

Dudak Kalınlaştırmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Hyalüronik asit içeren değişik markaların farklı isimlerde ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin etkileri üretim şekli ve kalitesine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 6 ay devam etmektedir.

Dudak Kalınlaştırma Zararlı mıdır?

Hyalüronik asit ciltte doğal olarak bulunan bir maddedir. Bu laboratuvar ortamında sentetik ve steril olarak üretilmektedir. Uygulamadan belli bir süre sonra vücut tarafından eritilmekte ve doğal yollardan atılır ve vücutta birikmez. Etkileri geçince istenirse tekrarlanabilir. Uzun süreli kullanımlarda dudakta tekrarlanan en enjeksiyonlara bağlı sertlik oluşabilir.

Dudak Dolgu Uygulamasından Sonra Normal Yaşantı

Dudak kalınlaştırmadan hemen sonra normal günlük yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz. Bazen duaklarda iki gün kadar süren şişlikler olabilir. Bunun için en uygun zaman hafta sonu tatil başlangıcı olabilir.

Dudak Dolgu Uygulamasının Fiyatları Ne Kadardır?

Dudak dolguları ile dudakları kalınlaştırmanın fiyatı, kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve miktarına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgi ve kesin fiyat için muayene olmak gerekmektedir.

Yağla Dudak Estetiği ve Dolgusu

Vücuttan elde edilen dokular ile de dudak dolgusu yapıla bilmektedir. Bunun için en çok kullanılan doku kişinin kendi yağlarından elde edilen yağ transfer uygulamalarıdır. Yağ nakilleri ile dudak kalınlaştırma küçük estetik cerrahi işlemler arasındadır. Bölgesel uyuşturma ile yapılabilir. Bunun ile birlikte çoğu zaman diğer ameliyatlar ile kombine şeklide genel anestezi altında yapılması da mümkündür.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

 

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737