Ameliyatsız Meme Büyütme Estetiği / Silikonsuz Göğüs Büyütme

Image Description
ameliyatsiz-meme-buyutme-estetigi-silikonsuz-gogus-buyutme

Ameliyatsız Meme Büyütme Estetiği için göğüs silikonu haricinde dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Silikonsuz meme büyütme uygulamaları, göğüsleri büyütmek için kullanılan maddelere göre sınıflandırılabilir.

Ameliyatsız göğüs büyütme öncesi, meme büyütme adayları işlemin riskleri ve belirsizlikleri yönünden açıkça bilgilendirilmelidir. Ayrıca emzirme işlevine etkileri ve maddi yönden tekrarlanma gerekliliği ile oluşacak masraflar konusunda samimi bir şekilde aydınlatılmalıdır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Estetiği Yöntemleri

  • Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Yöntemi

  • Dolgu Maddeleri ile Meme Göğüs Büyütme, olarak açıklanabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Kişinin Kendi Yağları ile Hazırlanan Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme Yöntemi: Meme Büyütme adayının kendi vücudundan alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek hazırlanır. Bu yağların meme dokusunun uygun yerlerine enjeksiyonu ile göğüs büyütme yapılabilir. : Hastanın kendi vücudundan alınan yağlar göğüslerdeki uygun noktalara enjekte edilir. Bu şekilde belli bir oranda büyüme elde edilir. Bu operasyon bazen kalcı bazen geçici sonuçlar verir. Bu durum enjekte edilen yağların karakterine göre değişmektedir.Yağ dolgusu ve enjeksiyonu ile göğüs büyütme yapan ve bu yöntemi kullanan plastik cerrahlar vardır.

Yağ enjeksiyonu ile dolgu en çok yüzde yağ olup da eriyen bölgelerinde yağ ile ışık dolgusu olarak kullanılıyor. Normal doğal halinde yağ dokusu içeren bölgelerde çok iyi sonuçlar alınabiliyor. Benim kişisel tecrübem yağ dolgusunun vücudun diğer bölgelerinde yüz kadar ekili olmadığı yönünde.

Benim kişisel tecrübem yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme Yönteminin silikon takılarak yapılan meme büyütme kadar başarılı olmadığı yönündedir. Ayrıca aşağıdaki eksiklikleri

  • Vücudun kilo alıp vermesinden etkilenmesi,

  • Geçici bir işlem olması ve 1-2 yılda bir tekrarlama gerekmesi,

  • Büyük meme isteyenlerin ihtiyacına tam cevap verememesi,gibi olumsuzlukları yağ dolgu enjeksiyonu ile göğüs büyütmeyi işlemini hastalarıma tavsiye etmemi sınırlıyor.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütmeyi aşağıdaki durumlarda önerdiğim oluyor:

  • Orta büyüklükte memesi olup da biraz daha dolgunlaştırmak isteyenlere,

  • Göğüsler arasında eşitsizlik, büyüklük, boyut farkı yani asimetrisi olanlara yağ enjeksiyonu ile dolgu uygulanması silikona göre daha kolay eşitleme sağlayabilir.

Dolgu Maddeleri ile Göğüs Büyütme

Aquafilling ameliyatsız göğüs büyütme olarak da adlandırılan yöntemde; meme büyütme için sentetik olarak üretilen doldu maddeleri kullanılmaktadır. Bu maddeler siz uyanık iken veya anestezi altında meme dokusu içine enjekte edilmektedir. Aynı dudak dolgusunda olduğu gibi vücut ile etkileşime girerek zaman içinde eriyip çözülmektedir. Elde edilen meme hacminin korunması için uygulamanın tekrarlanması gerekmekte ve bir kaç uygulama sonrası silikon protez ile yapılan göğüs büyütme işleminden daha pahalı hale gelmektedir. Ayrıca Aquafilling Ameliyatsız Meme Büyütme uygulamasını sürekli hayat boyu yaptırma ihtiyacı; hem zaman ve hem maddi kayıplara neden olmaktadır.

Dolgu maddeleri kullanarak göğüs büyütme: Bazı hazır dolgu maddeleri ile göğüs büyütme yapan doktorlar vardır. Bu tür hazır dolgu maddeleri kullanılarak yapılan göğüs büyütme yöntemleri yasaklanmış değildir. Yaptıran bir çok da bayan vardır.

Yağ enjeksiyonu dahil göğüs içine başka bu tür maddelerin konulması meme dokusuna zarar verebilir. Hatta süt kanalları enjeksiyon yapılırken kanüller tarafından hasar görebilir. Gelişebilecek enfeksiyonlar göğüs dokusunu bozabilir. Bu tür enjeksiyonlar meme tümörlerinin ve hastalıklarının takibini güçleştirebilir ve yanıltıcı tetkik sonuçlarına sebep olabilir.

Silikon ile meme büyütme, yağ enjeksiyonu ve dolgu maddeleri ile yapılan göğüs büyütmeden farklıdır. Silikon protezler memelerin içine değil meme dokusunun altına hatta çoğu zaman meme altında bulunan kasların altına yerleştiriyoruz. Meme dokusu, süt kanalları ve memeler hiç zarar görmüyor.

Silikonların etrafını zamanla bir kapsül sarıyor ve silikonun normal meme dokusu ile temasını kesiyor. Bu da memenin kontrol amaçlı görüntülemelerinde silikonlar ayrı bir yerde olduğu için yanıltıcı sonuçlara sebep olmuyor.

Ayrıca Göğüs Büyütme için uygulanan Dolgu maddeleri ile meme büyütme kısa süreli etki gösterir ve bir süre sonra erirler ve tekrarlamak gerekir. Oysa silikon ile meme büyütme ömürlüktür.

Ameliyatsız (Silikonsuz) Meme (Göğüs) Büyütme Fiyatları Ne Kadardır?

Ameliyatsız meme büyütme fiyatları ile silikon taktırma yöntemiyle yapılan göğüs büyütme estetiği işlemlerini FİYAT olarak değerlendirilecek olursak; Gerek Dolgu Maddeleri gerek Yağ Enjeksiyonları silikondan UCUZ DEĞİLDİR. Tekrarlanan Enjeksiyonlar sebebiyle hem yağ hem de dolgu maddeleri için ödenen ücretler bir süre sonra silikondan DAHA PAHALI hale dönerler.

Ameliyatsız göğüs büyütme ücretleri silikon protezler ile yapılan meme büyütme fiyatları ile kıyaslanacak olursa; özellikle geçici ve zamanla eriyen dolgu maddeleri ile yapılan göğüs büyütme fiyatları; dolgu ile estetik meme büyütme işlemlerinin daha ikinci uygulamalarında; hatta bazen ilk dolgu maddesi işlemlerin de bile daha daha yüksek fiyata ulaşabilmektedir. Ayrıca dolgu ile göğüs büyütme işleminin eridikçe yeniden yapılma ihtiyacı gerek zaman israfı bakımından ve gerekse maddi olarak olarak avantajlı değildir. Üstelik silikon protez ile yapılan meme büyütme işlemleri ömür boyu kalıcıdır ve tekrarlama gerekli değildir. 

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737